Fair Weather Friends w Czwórce

MiniaturkaW najbliższą sobotę, 30 marca, na antenie radiowej Czwórki zagra grupa Fair Weather Friends. Zespołu, określanego mianem „perełki muzyki elektronicznej” i „nadziei muzyki alternatywnej” , będzie można wysłuchać w „Ministerstwie Dźwięku”.

Początek o godzinie 18.00. Fair Weather Friends powstał w 2011 r. w Czeladzi. Kwartet przełamuje różnice pomiędzy vintage’owym tanecznym graniem, współczesną elektroniką i stylistyką gitarową. Funk z lat 70-tych oraz odniesienia do dancefloor’u lat 90-tych są potraktowane z przymrużeniem oka. W twórczości grupy chodzi bowiem o grę konwencjami muzycznymi. Muzycy wysyłają odbiorców w krainę bezpretensjonalnej zabawy dźwiękami. Jest tu miejsce na połamane, trzaskające 8-bitowe dźwięki oraz wielowarstwowe rozedrgane faktury dźwiękowe, przywodzące na myśl współczesną awangardę elektroniczną. Rozmarzony, zamglony nastrój kontrastuje z dynamicznym, tanecznym uderzeniem, a żywa perkusja nadaje wszystkiemu nieco nieokiełznany charakter.

Zdjęcie

W marcu 2012 r. grupa wydała debiutancki krążek EP „Eclectic Pixels”. Obecnie pracuje nad pierwszym pełnowymiarowym albumem i koncertuje w kraju i za granicą. Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania widowiska w sobotę o godzinie 18.00.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl