Koncert zespołu Bednarek w Czwórce

MiniaturkaW najbliższą sobotę, 6 kwietnia, na antenie radiowej Czwórki zagra zespół Bednarek. Koncertu będzie można wysłuchać w „Ministerstwie Dźwięku”, początek o godzinie 18.00. Kamil Bednarek, znany również jako MaccaBraa, jest polskim muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów i instrumentalistą.

W latach 2008-2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku działa artystycznie pod nową nazwą – Bednarek. Po zajęciu II miejsca w programie telewizyjnym „Mam talent” jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Pod koniec 2010 roku, razem z zespołem SGM, wydał debiutancki album „Szanuj”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty. W kwietniu 2011 roku spełniło się największe marzenie Kamila – razem ze swoim zespołem wyjechał na Jamajkę. W legendarnym studiu Boba Marleya „Tuff Gong” w Kingston, zrealizowali własne kompozycje z udziałem wielu gości z ojczyzny muzyki reggae, m.in. Capletona, Steve’a Newlanda z Rootz Underground, tria wokalnego „Tamlins” czy saksofonisty Deana Frasera. Zarejestrowany tam materiał SGM wydał na płycie „Jamaican Trip” (złoty krążek).

Zdjęcie

W 2012 roku ukazał się album Bednarka zatytułowany „Jestem”, który po pierwszych czterech dniach sprzedaży osiągnął status złotej płyty. Artyści przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny, łączący różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl