RED BULL MUSIC ACADEMY 2012 w nowojorskiej dżungli !

Muzyczna Akademia Red Bulla ogłasza nabór do kolejnej edycji jedynych w swoim rodzaju warsztatów, które w 2012 roku przeniosą się do Nowego Jorku. Wszyscy chętni do pójścia w ślady Jamie Woona czy Katy B będą mogli wysyłać swoje zgłoszenia już od 2 lutego

Żywe wspomnienia i emocje po ostatnich warsztatach Red Bull Music Academy w Madrycie nie zdążyły jeszcze opaść, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję! Po poprzednich przystankach Akademii w Berlinie, Toronto, Londynie, czy Kapsztadzie przyszedł czas na jedno z najbardziej ikonicznych miast na świecie – Nowy Jork. Akademia zaprasza wszystkich chętnych muzyków do stania się częścią nowojorskiej przygody wypełnionej warsztatami, wykładami, koncertami oraz imprezami w nocnych klubach. Uczestnicy tej edycji będą mogli zgłębić różnorodne dziedzictwo muzyczne i kulturalne Nowego Jorku – od wibrującego jazzem Harlemu lat 20-tych po legendarne imprezy między blokami Bronxu, gdzie narodził się hip hop. To będzie jedna w swoim rodzaju podróż od czasów społeczności skupionych wokół takich klubów muzycznych jak Shelter, Limelight, Paradise Garage czy CBGBs po dzisiejsze reprezentacje dźwiękowych wirtuozerii w Carnegie Hall, The Brooklyn Bowl czy Santos Party House. Jak to w 1994 roku rapował Nas – nic nie może się równać z nowojorskim stanem umysłu!

 

 

Wszyscy producenci muzyczni, DJ-e, instrumentaliści czy wokaliści zainteresowani warsztatami będą mogli od 2 lutego pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.redbullmusicacademy.com, który należy wypełnić i wraz z wyselekcjonowaną próbką swojej muzyki przesłać najpóźniej do 2 kwietnia 2012. Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków międzynarodowego zespołu Red Bull Music Academy wybierze spośród wszystkich zgłoszeń szczęśliwą sześćdziesiątkę, która będzie miała okazję szlifować swoje muzyczne zdolności w Nowym Jorku.

Aby poczuć ducha tej wyjątkowej akademii i dowiedzieć się o niej więcej, w lutym i marcu tego roku będzie można wziąć udział w jednym ze spotkań cyklu Red Bull Music Academy Session, przeprowadzanych w 50 krajach, w tym także w Polsce. Pierwsza taka infosesja odbędzie się już 3 lutego o godzinie 19:00 w gdańskim klubie Żak w ramach cyklu COAST 2 COAST. Zainteresowanym aplikantom o swojej przygodzie z Akademią opowiedzą jej absolwenci – SALVA i Good Paul. Wstęp na infosesję jest bezpłatny.

Red Bull Music Academy to międzynarodowy cykl warsztatów, organizowanych corocznie w innym mieście. W ciągu dwóch dwutygodniowych turnusów Akademia skupia w jednym miejscu świeże pokolenie pasjonatów wyrafinowanych rytmów i dźwięków, którzy kształtują współczesne brzmienie muzyki. Zaproszeni do warsztatów muzycy reprezentują różnorodne style i zupełne odmienne techniki, którymi dzielą się ze sobą podczas wspólnej pracy w studiach nagraniowych mieszczących się w murach Akademii. Każdego dnia uczestnicy biorą udział w wykładach prowadzonych przez muzyczne autorytety takie jak Erykah Badu czy M.I.A., a wieczorem mają szansę występować w najgorętszych i najbardziej znanych klubach oraz salach koncertowych w mieście, w którym odbywa się ta wyjątkowa akademia.

TERMINY WARSZTATÓW RED BULL MUSIC ACADEMY 2012

Pierwszy turnus: 30 września – 12 października 2012

Drugi turnus: 21 października – 2 listopada 2012 Okres aplikacyjny: 2 lutego – 2 kwietnia 2012


Więcej informacji o projekcie: www.redbullmusicacademy.com

Autor: Misiek

Źródło: wme.com.pl