Slums Attack: 20 lat legendy polskiego rapu

MiniaturkaW bieżącym roku mija 20 lat od założenia zespołu legendy polskiego rapu, Slums Attack. Z tej okazji zespół przygotowuje specjalny koncert oraz wyda płytę zatytułowaną „20/20 Evergreen”.

 

Koncert z okazji 20-lecia Slums Attack ma się odbyć 26 października poznańskiej Arenie. "Przed nami masa pracy i przygotowań, które już uruchomiliśmy, werbujemy starą ekipę do pomocy, wszystkich z którymi doszliśmy aż do tego punktu" – mówi Peja. "Wierzę, że stworzymy niespotykane dotąd widowisko, niepowtarzalny koncert, o którym będzie się mówić jeszcze długo po nim. Zaproszeni goście będą stanowić mocny punkt programu".

Zdjęcie

"Tak, jak w przypadku 10 i 15 urodzin zespołu SLU stawiamy na poznańska halę Arena. Świadomi tego, iż wielu słuchaczy czeka na to wydarzenie, w sferze zawodowej w tym roku chcemy poświęcić się głownie jeśli nie wyłącznie temu projektowi. Ciężko przygotować koncert jubileuszowy i za każdym razem mamy z tym masę roboty, jednak doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni ostatnich lat stanowi stabilną zaporę bezpieczeństwa. Logistyka, próby, booking gości i sam koncert, uwielbiam tego rodzaju wyzwania. Nigdzie indziej, jak w Arenie czujemy, że ta robota ma sens a lata pracy nie poszły na marne. Cieszę się, jak dzieciak, że będziemy Moglico raz kolejny świętować wraz z rzeszą oddanych fanów. Fanów bez których ten zespół, ja i Decks, nie przetrwalibyśmy tyle czasu. W końcu zagram też jubileuszowy koncert na trzeźwo" – śmieje się Peja.

Muzycy towarzyszący Slums Attack przez ostatnie 20 lat działalności mają stanowić mocny punkt koncertu. "Są pierwsi zaproszeni goście, o których na tym etapie przygotowań nie będziemy jeszcze wspominać, ale apeluję jednocześnie, jeśli czujesz się naszym bratem, przyjacielem, kumplem, dobrym człowiekiem, ziomkiem z rap gry, to nie bookuj nic na 26.10, bo z pewnością zaprosimy Cię do Areny" – dodaje Decks.

Sprzedaż biletów na jubileuszowy koncert rusza w maju. Wcześniej zostanie przygotowany specjalny klip promujący wydarzenie z udziałem zaproszonych gości. Choć to koncert jubileuszowy ma być najważniejszym wydarzeniem w tegorocznych obchodach 20lecia Slums Attack, zespół planuje także wydać płytę zatytułowaną „20/20Evergreen”. Ma to być podwójna płyta – na każdym krążku po dwadzieścia utworów.

Przypomnijmy, że ostatni album Slums Attack „CNO2” zdobył już status platynowej płyty. Na „CNO2” złożyło się 19 premierowych utworów, na których usłyszeć można gości zarówno z Poznania, Polski, Europy jak i USA. Na płycie, oprócz rapującego Peji znaleźli się: Śliwa, Gandzior, Kroolik Underwood, Pezet, Trzeci Wymiar, Tewu oraz klasyczni przedstawiciele nowojorskiej sceny: ONYX i Masta Ace. Ukoronowaniem europejskiej trasy zespołu jest utwór „Radio Wolna Europa”, na którym pojawią się następujący artyści: Defuckto (Czechy), Azyl (Niemcy), Sniper (Litwa), Clementino (Włochy), R-MC (Belgia), Gandzior (Polska:), Loo MC (Belgia), Shazaam (Szwecja) i Hijacjk (Anglia).


Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl