IRA jako support przed Bon Jovi

MiniaturkaZespół IRA, który właśnie wydał swój 10 studyjny album wystąpi jako support przed koncertem Bon Jovi. Koncert odbędzie się 19 czerwca na stadionie PGE ARENA w Gdańsku.

 

Amerykanie z grupy Bon Jovi wybrali spośród kilkunastu propozycji właśnie zespół IRA, który w przeszłości supoortował już grupę Aerosmith.

Zdjęcie

Zespół IRA pochodzi z Radomia. Zadebiutował na polskiej scenie muzycznej w 1988 roku podczas festiwalu w Opolu. Rok później trafiła do sklepów pierwsza płyta grupy. Jak na razie IRA ma na koncie dziesięć albumów studyjnych.
"To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Ta propozycja supportu została uznana przez management Bon Jovi jako zdecydowanie najlepsze rozwiązanie" mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem pierwszego w Polsce koncertu Bon Jovi.

Dużą popularność zespołowi zapewniły zwłaszcza trzy płyty: "Mój dom", "1993" oraz koncertowy "IRA Live". Dzięki temu IRA wystąpiła również na największych festiwalach rockowych w kraju – Festiwalu w Jarocinie i Przystanku Woodstock.
"Co ciekawe, Bon Jovi nie jest pierwszym wielkim zespołem, który będzie supportować IRA. W 1994 roku muzycy wystąpili przed koncertem Aerosmith" przypomina Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

"To dla nas ogromne wyróżnienie wystąpić przed Bon Jovi" - mówi Wojtek Owczarek perkusista Iry, "biorac pod uwage, że wszyscy muzycy są fanami Bon Jovi od wielu lat" – dodaje.

Ostatni album IRY do sklepu trafił w tym roku. Płyta "X" ukazała się 16 kwietnia. Na dwóch krążkach znalazło się łącznie 17 singli i kilka z nich będzie można z całą pewnością usłyszeć 19 czerwca w Gdańsku. Poza tym, zespół zagra również swoje najbardziej znane utwory, a tych w jego bogatym dorobku przecież nie brakuje.

"Zespół IRA cały czas ma bardzo pewną i solidną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Najlepiej świadczy o tym zdobycie w 2010 roku w Opolu Superjedynek w kategorii zespół rock i płyta rock oraz Superjedynki Superjedynek. Poza tym, wydaje nam się, że pasuje idealnie swoją twórczością jako support przed koncertem Bon Jovi" przekonuje Borys Hymczak z Areny Gdańsk Operator.

Koncert Bon Jovi, przed którym jako support wystąpi IRA, został zaplanowany na 19 czerwca. To wydarzenie odbędzie się na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. Bilety cały czas znajdują się w sprzedaży. Można ja nabywać za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.