Kanye West 7 raz na MTV Video Music Awards

MiniaturkaSwoim siódmym występem na MTV Video Music Awards Kanye dogoni Madonnę, która do tej pory dawała show na gali najczęściej. MTV ogłosiło tę wiadomość z brooklyńskiego mostu.

 

Trzykrotny zwycięzca nagrody MTV zapisał się w historii gali niezwykłymi występami. W 2011 roku zainicjował na gali tournée Watch The Throne, która okazała się najbardziej dochodową trasą hiphopową wszechczasów wykonując piosenkę Otis razem z JAYEM Z. W 2008 z kolei świat usłyszał singiel Love Lockdown, którego brzmienie zainspirowało wielu artystów. Stronger z samplem Daft Punk i Good Life razem z T-Painem to kolejne single, które usłyszała na żywo publiczność MTV VMA w 2007. Hit Gold Digger wykonany przez Westa razem z Jamiem Foxxem w 2005 był jednym z najlepszych występów tamtej edycji gali. Mash-up piosenek: Jesus Walks/All Falls Down/Through The Wire wykonanych z kultową piosenkarką Chaką Khan w 2004 pokazał, że Kanye jest mistrzem grania na żywo.

Zdjęcie

West dołączył do Lady Gagi, która wykona na żywo pierwszy singiel z nowego albumu ARTPOP. Kolejnych wykonawców poznamy już wkrótce.

Wśród nominowanych tej edycji gali prowadzą Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z sześcioma nominacjami na koncie. Timberlake ma szanse w kategoriach „Teledysk Roku”, „Najlepszy teledysk – wokalista”, „Najlepszy teledysk – pop” i „Najlepszy montaż” za Mirrors. Z kolei Suit & Tie z JAYEM Z zdecydowanie zasłużył na nominacje za „Najlepszą współpracę” i „Najlepszą reżyserię”. Timberlake zdobył już siedem MTV Video Music Awards, m.in. za „Najlepszą reżyserię” klipu Cry Me a River.

Thrift Shop, Can’t Hold Us i Same Love duetu Macklemore & Ryan Lewis zostały nominowane po raz pierwszy w kilku kategoriach. Tuż za nimi znalazł się Bruno Mars z czterema nominacjami na koncie. P!nk, Miley Cyrus, Thirty Seconds to Mars i autor wakacyjnego hitu Blurred Lines Robin Thicke dostali w tym roku po trzy nominacje.

Pozostałymi nominowanymi do MTV Video Music Awards 2013 są Taylor Swift, Drake, fun., Calvin Harris oraz zespół Yeah Yeah Yeahs. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, o nagrodę MTV zawalczą Lana Del Rey, Kendrick Lamar, The Weeknd oraz Capital Cities.

W tym roku nowością jest kształt nagrody – brooklyński artysta KAWS przeobraził kultową już statuetkę Moonmana, nadając jej wyjątkowy, charakterystyczny dla swojej twórczości styl.

Fani mogą głosować na „Teledysk roku”, „Artystę, na którego warto mieć oko” oraz inne kategorie na stronie MTV i przez smsy. W tym roku „Artystę, na którego warto mieć oko” fani wyłonią poprzez Facebook. Wyniki głosowania w tej konkretnej kategorii zakończą się dopiero podczas gali. Głosowanie na pozostałe kategorie zamyka się już 12 sierpnia.


Źródło: www.netfan.pl/www.mslgroup.com