Chilitoy podpisało kontrakt z Fonografiką

MiniaturkaJeszcze we wrześniu na rynku pojawi się nie posiadająca tytułu płyta zespołu Chilitoy. Potwierdziły się doniesienia, że album zostanie wydane nakładem warszawskiej Fonografiki.

 

Póki co, krążek promuje klip do singla „Room no 2” – Chilitoy to zespół z dużym potencjałem. jest jednym z najbardziej obiecujących składów na rodzimej scenie – mówi Damiana Ekman z Fonografiki. – Uważamy, że nadchodzący album będzie nie tylko interesującą pozycją dla fanów rockowych brzmień, ale miłośników dobrej muzyki w ogóle – dodaje. Nie posiadający, co ciekawe, tytułu album pojawi się na rynku jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Chilitoy stworzyło płytę szczególną dla siebie, będącą pierwszym zbiorem przemyśleń twórców związanych z codziennością. – Album nie posiada tytułu, co jest celowym zabiegiem – informuje zespół. – Wybór konkretnego tytułu narzucałby ramy, w których należałoby rozpatrywać płytę. Tym samym staje się ona artystycznym ekshibicjonizmem, pozwalającym odbiorcy na jeszcze lepsze poznanie twórcy przy jednoczesnym pozostawieniu maksymalnej indywidualności w interpretacji.

Zdjęcie

Zapowiedzią nadchodzącego albumu grupy Chilitoy jest, rzucający nieco odmienne światło na dotychczasowy dorobek grupy, singiel „Room no 2”. Klip do singla zrealizowano w warszawskim Fonobarze. Singiel „Room no 2” pojawił się w topowych internetowych sklepach muzycznych (Spotify, Deezer, iTunes, FonoSzop) z początkiem maja bieżącego roku. Oprawa wizualna do utworu została zrealizowana w klubie FonoBar w Warszawie.

Muzyka zespołu Chilitoy utrzymana jest w klimacie pop rockowym, dopełnionym nowoczesnym elektronicznym brzmieniem. Nowoczesne brzmienie materiału zawartego na debiutanckim krążku oddaje charakter grupy, a tematyka prezentowanych kompozycji porusza tematy bardzo aktualne dla każdego odbiorcy – zachwianie wartości, poczucie zagubienia w nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie.


Źródło: www.netfan.pl/www.ironmedia.com.pl