KAMP! reprezentuje Polskie Radio na Eurosonic

MiniaturkaW dniach 15-17 stycznia 2014 roku w mieście Groningen w północnej Holandii odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyczny pod nazwą EUROSONIC.  Wystąpi zespół Kamp!.

 

Reprezentantem polskiej radiofonii publicznej na holenderskim festiwalu będzie zespół KAMP!, który został zakwalifikowany do programu. Festiwal Eurosonic Noorderslag to program skierowany do młodych europejskich zespołów, które dzięki udziałowi w międzynarodowym spotkaniu mają szansę zaistnieć na rynku muzycznym. Wspólnie z najważniejszymi festiwalami w Europie, a także europejskimi nadawcami radiofonii publicznej należącymi do EBU, Festiwal Eurosonic Noorderslag pomaga młodym artystom przełamywać granice i ułatwia drogę do kariery zarówno w Europie, jak i poza nią. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1996 roku w Groningen, a wśród artystów, którzy mieli okazję zaprezentować się na holenderskiej scenie byli m. in.: Hooverphonic, Kings of Convenience, The Libertines, Lykke Li, Selah Sue, James Blake oraz Jessie Ware. Od 2003 roku promowaniu młodych talentów służy program ETEP (European Talent Exchange Program), pomagający przełamywać hegemonię artystów brytyjskich i amerykańskich na europejskich festiwalach. Wśród kilkudziesięciu współpracujących w ramach programu imprez są również polskie: Open’er, Coke Live, OFF Festival i Woodstock.

Zdjęcie

Zakwalifikowany do Eurosonic Festival zespół KAMP! powstał w Łodzi. Grupa prezentuje muzykę electro pop, a brzmienie tria określane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house’u i chill-wave’u. W 2012 roku na rynku pojawił się debiutancki album zespołu zatytułowany „Kamp!”. Wcześniej muzycy wydali również single: „Sulk” (2012), „Cairo” (2011), „Heats” (2010), „Breaking a ghost's heart” (2009) oraz EP-kę „Thales one” (2009). Kamp! zagrał na licznych festiwalach muzycznych, m.in. na Selectorze, Open'erze, SXSW w Austin (USA), The Great Escape w Brighton (UK), na Liverpool Sound City (UK), Audioriver czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Grupa wystąpiła również z koncertem w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce i wielokrotnie pojawiała się w audycjach radiowej Czwórki.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl