Mistrzostwa Polski Beatmakerów Beatbattle

MiniaturkaRBMA/Elade/Microlab Beatbattle.poznan to przedsięwzięcie skierowane do miłośników muzyki, nie zważając na niezliczoną ilość szufladek gatunkowych, w które można byłoby ją włożyć.

 

Z każdym rokiem do Poznania przybywa grono uczestników wybranych przez zacne jury. Muzycy prezentują swoją twórczość i konkurują ze sobą w dwóch kategoriach, tworzą swoiste święto muzyki instrumentalnej. Podczas pięciu kolejnych edycji, które odbyły się do tej pory, na Beatbattle.poznan miejsce znalazło się tak dla brzmień mocno hip-hopowych jak i bardziej elektronicznych, nadal utrzymujących się jednak w konwencji beatowej. Celem imprezy jest nie tylko wyłonienie najlepszego polskiego producenta muzycznego, ale i świetna zabawa przy podkładach tworzonych przez młodych, obiecujących muzyków. Do tej pory w naszych imprezach uczestniczyło prawie 2000 osób, a o miano najlepszego beatmakera walczyło blisko 400 kandydatów z całego kraju. Zwłaszcza dzięki zeszłorocznej edycji, która stanowiła dużo krok naprzód, Mistrzostwa Polski Beatmakerów stały się kluczowym punktem w kalendarium krajowych wydarzeń muzycznych i tę pozycję chcielibyśmy podtrzymać również w tym roku!

Plakat

Przy okazji 6. edycji Beatbattle.poznan, tak jak podczas dwóch poprzednich, uczestnicy startować mogą w jednej z dwóch kategorii:

- Pierwsza z nich, o nazwie „Beat show”, zakłada walkę między beatmakerami w systemie pucharowym. Uczestnicy, losowani w pary, puszczają swoje podkłady na zmianę.

- Kategoria druga to „Live Act”, gdzie kandydaci prezentują swoją muzykę na żywo przy pomocy nieskończonej ilości sprzętu i instrumentów.

W tym roku zmienia się ilość uczestników finałów Mistrzostw. W kategorii „BEAT SHOW” spośród wszystkich startujących w eliminacjach, grono sędziowskie wyselekcjonuje ośmiu najciekawszych producentów, a w kategorii „LIVE ACT”, swoje umiejętności zaprezentować będzie mogło nie czterech, a pięciu startujących.

Jury w tym roku również będzie składało się z pięciu osób. Jak do tej pory ogłoszono pierwszą czwórkę, do której należą kolejno: Maceo Wyro (RBMA, Warsoul, Niewinni Czarodzieje), Mikołaj „Noon” Bugajak (ex-Grammatik, Nowe nagrania, Audio-games.pl), Czarny (HIFI Banda, Prosto Label), a także Patr00 (Ortega Cartel, Lavoholics). Ostatni sędzia i headliner imprezy, który będzie dopełniał skład sędziowski zostanie ogłoszony niebawem

Eliminacje do 6. edycji Mistrzostw Polski Beatmakerów Beatbattle.poznan trwają do końca października. By wziąć w nich udział wystarczy przygotować dwa bity trwające 1.5 minuty (kategoria Beat Show) lub 3-minutową rutynę nagraną w formie video (kategoria Live Act), wypełnić formularz dostępny na TEJ stronie , a następnie wysłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Po zakończeniu eliminacji, grono sędziowskie wybierze trzynastu najlepszych producentów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas imprezy finałowej, która odbędzie się 14. grudnia w poznańskim Pawilonie Nowa Gazownia!