SuperSong: Zaproszenie do współtworzenia historii muzyki

MiniaturkaSony ujawnia szczegóły globalnego konkursu muzycznego z udziałem Ricky’ego Martina. Autorzy utworów mają okazję wziąć udział w tworzeniu oficjalnego albumu piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup 2014.

 

Sony Corporation („Sony”) podało szczegóły globalnego konkursu muzycznego „SuperSong” z udziałem supergwiazdy współczesnej muzyki rozrywkowej: Ricky’ego Martina. Wraz z pozostałymi jurorami wybierze on zwycięski utwór i dokona jego nagrania na potrzeby oficjalnego albumu piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup™ 2014. Sony jest oficjalnym partnerem FIFA w kategorii „Cyfrowe życie”, a podmioty z grupy Sony — między innymi Sony Music Entertainment, Sony Pictures Television i Sony Mobile Communications — stworzyły w ramach programu współpracy „One Sony” życiową szansę dla fanów muzyki.

Zdjęcie

Począwszy od 2 grudnia 2013 r. Sony i Ricky Martin czekają na materiały wideo z propozycjami oryginalnych piosenek (wideo z oryginalnym tekstem) do wykorzystania na oficjalnym albumie piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup™ 2014. Do udziału w konkursie zachęcamy miłośników dobrej muzyki i fanów futbolu z całego świata*1. Zgłoszeń można dokonać na stronie www.supersong.com; ich oceną i wyborem 20 najbardziej udanych piosenek do dalszych zmagań zajmie się jury konkursu „SuperSong”. Kolejnym etapem będzie głosowanie na najlepsze utwory. Wezmą w nim udział specjaliści z Sony Music Entertainment i fani w Internecie, a wyniki plebiscytu posłużą do końcowej selekcji kilku zgłoszeń. Spośród nich Ricky Martin i jurorzy „SuperSong” wybiorą zwycięski utwór, którego autora poznamy w lutym 2014 r. Zostanie on zaproszony do Puerto Rico*2 i będzie mógł asystować przy sesji nagraniowej Ricky’ego Martina i jednego z czołowych producentów muzycznych. Dokonane wówczas nagranie znajdzie się na oficjalnym albumie piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup™, którego wydanie przez Sony Music Entertainment zaplanowano na rok 2014*3. Zwycięzca z osobą towarzyszącą zostaną również zaproszeni do Brazylii, gdzie będą gośćmi VIP Sony na finałowym meczu mundialu 2014. Ponadto, Sony przewidziało dla zwycięzcy dodatkowe nagrody.

Cały proces twórczy i nagranie w studiu zostaną udokumentowane przez Sony Pictures Television. Nagrany materiał posłuży do przygotowania specjalnej audycji telewizyjnej, której kulminacyjnym momentem stanie się światowa premiera wideoklipu „SuperSong”. Audycja będzie emitowana na całym świecie na platformach telewizyjnych, cyfrowych i mobilnych, za pośrednictwem wielu kanałów Sony Pictures Television (Crackle, AXN, SET i SPIN).

— Bardzo cieszymy się, że możemy stworzyć ambitnym artystom, miłośnikom muzyki i fanom futbolu z całego świata tak wyjątkową szansę uczestniczenia w emocjach FIFA World Cup™ 2014 — mówi Soichi Kawachi, wiceprezes Sony ds. marki. — Sony nieustannie stara się proponować nowe formy rozrywki, a konkurs „SuperSong” znakomicie wpisuje się w tę filozofię. Najnowsze produkty Sony, między innymi muzyczna kamera HDR-MV1 i smartfon Xperia™, będą znakomitymi narzędziami do przygotowania nagrań na nasz konkurs. Mam nadzieję, że unikatowe doświadczenie Sony w szeregu dziedzin, takich jak technologia, produkcja telewizyjna i rozrywka, zmieni zbliżający się mundial w zupełnie nowe, interaktywne przeżycie.

— Oficjalne hasło piłkarskich mistrzostw świata FIFA World Cup™ 2014 brzmi „All In One Rhythm”, wszyscy w jednym rytmie — dodaje dyrektor FIFA ds. marketingu Thierry Weil. — W tym kontekście za fantastyczną uważam inicjatywę firmy Sony, która w ramach partnerstwa z FIFA zaprosiła miłośników dobrej muzyki i fanów futbolu z całego świata do wejścia we wspólny rytm konkursu „SuperSong”. Pomysł Sony, by stworzyć życiową szansę ambitnym muzykom z całego świata, to wspaniały wkład w twórczy wymiar przyszłorocznych mistrzostw świata. Z niecierpliwością będę więc czekał, by zapoznać się z propozycjami utworów.

— Współpraca z organizatorami konkursu „SuperSong” to dla mnie prawdziwy zaszczyt — mówi Ricky Martin. — Z wielką radością, ale i z pokorą przyjąłem propozycję uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie, dzięki której fani będą mogli współtworzyć ze mną końcową wersję utworu. Uważam to za świetny pomysł i dziękuję za możliwość udziału w tej ważnej inicjatywie.

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się 2 grudnia i wtedy także na stronie www.supersong.com opublikowany zostanie pełny regulamin konkursu. Zapraszamy do odwiedzenia tej witryny w celu przyłączenia się do aktywnej społeczności fanów konkursu — i zgłoszenia własnego utworu.


Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl