John Newman wystąpi w Warszawie w Sylwestra!

MiniaturkaJohn Newman w Sylwestra wystąpi w Warszawie na błoniach Stadionu Narodowego. Obdarzony fenomenalnym wokalem John Newman, to tegoroczne objawienie brytyjskiej sceny pop.

Komponujący od 14-tego roku życia artysta talentem porównywany jest do Amy Winehouse, a nawet największych mistrzów soul z wczesnych lat wytwórni Motown, jak Marvin Gaye czy James Brown. Małą zapowiedzią możliwości tego 22-letniego Brytyjczyka były 2 przeboje nagrane z zespołem Rudimental - „Not Giving In” i „Feel The Love”, w których artysta użyczył swojego głosu. Ale dopiero solowy singiel „Love Me Again” w pełni ujawnił talent Johna Newmana – nagranie z miejsca trafiło na sam szczyt UK Singles Chart, a także na 1. miejsce singli w iTunes aż w 14 krajach, w tym w Polsce. Drugi singiel z płyty, piosenka „Cheating” nie ustępuje mu przebojowością, od dwóch tygodni znajduje się w Top 10 najpopularniejszych singli w Polsce.

Okładka

Oba nagrania są jednak zaledwie przedsmakiem tego, co znajduje się na debiutanckiej płycie, przewrotnie nazwanej „Tribute”, której premiera miała miejsce w połowie października. Album istotnie może być poniekąd hołdem złożonym takim mistrzom, jak James Brown, czy Prince, ale podanym w bardzo nowoczesnej aranżacji i produkcji bliższej raczej dokonaniom Dangermouse, niż klasykom soul. Najważniejsze jednak na “Tribute” to pełen pasji głos Johna Newmana, głos, którego zwyczajnie nie da się zapomnieć.


Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl