Juno Reactor na scenie City Sounds!

MiniaturkaCity Sounds zaprasza na koncert Juno Reactor. Zespół Bena Watkinsa, znany szerszej publiczności z muzyki do filmów, będzie promował swoją płytę „The Golden Sun Of The Great East”.

 

8. marca we wrocławskim klubie Eter. Juno Reactor to założony w Londynie przez Bena Watkinsa w 1990 roku zespół, którego głównym celem jest łączenie ze sobą muzyki instrumentalnej, elektronicznej i symfonicznej często współgrającej z egzotycznymi wokalami i chórem.

Zdjęcie

Grupa znana jest z barwnych koncertów-performance'ów, w czasie których na żywo występują współpracujące z grupą zespoły oraz instrumentaliści. Skład muzyków współpracujących z grupą nie jest stały i ciągle się zmienia. Wśród nich wymienić można takich artystów jak: perkusista Mabi Thobejane, południowoafrykański zespół Amampondo, Eduardo Niebla, Steve Stevens, Greg Ellis, Yaz Alexander, Ghetto Priest oraz Yasmin Levy.

Obecnie w zespole występują: Ben Watkins, Budgie (drums), Sugizo (Guitar – Japan), Mali Mazal (Dancer – Percussionist – Israel), Hamsika Iyer (Singer – India), Amir Haddad (Guitar – Spain) – Kostas (Percussion – Greece) Muzyka tworzona przez zespół jest połączeniem muzyki elektronicznej z instrumentalną i symfoniczną często w współgrającą z chórem i egzotycznym wokalem. Grupa łączy takie gatunki muzyczne jak psychedelic- i goa trance z world music i muzyką poważną.

W 1993 roku Juno Reactor po wydaniu swojego pierwszego albumu ‘’Transmissions’’ stał się wzorem i autorytetem dla innych artystów tworzących w goa trance’owym nurcie muzyki elektronicznej.

Po kilkunastu latach efektywnej pracy Juno Reactor wydał siedem studyjnych albumów i dodatkowo stworzył lub współtworzył genialne soundtracki do wielu znanych filmów m.in. Matrix:Reaktywacja, Matrix: Rewolucje, Pewnego razu w Meksyku: Desperado2, Brave Story, Mortal Kombat czy Texhnolyze.


Źródło: www.netfan.pl/www.lionstage.com