Tomasz Makowiecki z koncertem w Czwórce

MiniaturkaW sobotę, 11.01, na antenie radiowej Czwórki wystąpi Tomasz Makowiecki. Podczas koncertu w audycji „Ministerstwo Dźwięku” wokalista zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Moizm”.

 

Początek o godzinie 18.00. Tomasz Makowiecki to kompozytor, wokalista i producent swojego najnowszego albumu. W 2010 roku Makowiecki zajął się solową działalnością artystyczną. Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach. Finalne brzmienie, oparte na syntezatorach, muzyk dopracowywał już w domowym studiu. Efektem trzech lat pracy jest „Moizm” – eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, a autorami tekstów są: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Death).

Zdjęcie

O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniu płyty – ważne osobowości krajowej sceny elektronicznej: Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

Jedną z inspiracji dla tytułu płyty jest credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku pt. „Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności. Taka jest właśnie nowa płyta Tomasza Makowieckiego – świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl