Red Bull Music Academy Tokio 2014: Zapisy

MiniaturkaRed Bull Music Academy przemierza świat od 15 lat, a tej jesieni wyląduje w Tokio. Twórcy muzyki, reprezentujący różne style, metody i poziomy mogą zgłaszać się do udziału w 2-tygodniowych warsztatach.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 marca 2014 roku. Red Bull Music Academy każdego roku sprowadza swoje festiwale i warsztaty muzyczne do nowego miasta, a na dotychczasowej mapie pojawiły się takie przystanki jak Nowy Jork, Toronto, Londyn, Madryt, Sao Paulo, Melbourne czy Kapsztad. Tokio to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie – miejsce będące źródłem nieustannych inspiracji. To kraj, w którym maszyny mają dusze, a kompozytorzy, twórcy sprzętu i ścieżki dźwiękowe do gier wywierają ogromny wpływ na muzykę współczesną.

Obrazek

Od czasu pionierskich dzieł artystów takich jak Isao Tomita, Yellow Magic Orchestra czy Yann Tomita, kraj ten dał życie wielu doskonałym twórcom niezwykle szczegółowych, eterycznych pejzaży dźwiękowych oraz muzyki elektronicznej z elementami new wave, jazzu czy psychodeli. Technologia stanowi tu punkt wyjścia dla wielu artystów reprezentujących japońską scenę elektroniczną – w tym Daito Manabe i Ryoji Ikeda – wykorzystujących w swojej twórczości sztukę wideo, platformy multimedialne oraz instalacje wizualne na dużą skalę. Akademia będzie stacjonować w Tokio przez pięć tygodni - od 12 października aż do 14 listopada 2014 roku – oferując liczne warsztaty, koncerty, noce w klubach oraz różnorodne widowiska muzyczne organizowane w całym mieście.

Aby móc zgłosić się do udziału w Red Bull Music Academy w Tokio, artyści muszą do 12 października 2014 roku ukończyć 20 lat. Wszelkie informacje, najczęściej zadawane pytania oraz formularz aplikacyjny do pobrania znajduje się na TEJ stronie.

Wydawana każdego roku słynna składanka „Various Assets - Not For Sale” jest doskonałym przykładem pomysłów i wspólnych projektów rodzących się w trakcie sesji studyjnych Red Bull Music Academy. Najnowsza edycja Various Assets zawiera 30 utworów autorstwa uczestników Akademii w Nowym Jorku. Znalazły się na niej zarówno utwory solowe, jak i liczne kolaboracje. Płyta CD jest dostępna w sklepach muzycznych, klubach i instytucjach kultury na całym świecie, można go również ściągnąć ze strony www.redbullmusicacademy.com/various-assets


Źródło: www.netfan.pl/www.redbullmusicacademy.com