Kasabian zagra na Orange Warsaw Festival 2014

MiniaturkaKasabian to kolejna formacja, która potwierdziła swoją obecność podczas Orange Warsaw Festival 2014. Zespół zagra trzeciego dnia imprezy – w niedzielę, 15 czerwca.

 

Patrząc na sukcesy jakie odnosi ten brytyjski zespół, aż trudno uwierzyć, że nadal pojawiają się głosy wieszczące śmierć rocka na Wyspach. Każda ich płyta sprzedaje się w milionach egzemplarzy a bilety na koncerty wyprzedają się w kilka chwil. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, Kasabian urósł do rangi jednego z najbardziej popularnych brytyjskich zespołów.

Zdjęcie

Ich ostatni album, wydany w 2011 roku „Velociraptor!”, zebrał bardzo pozytywne opinie zarówno wśród krytyków jak i fanów, określony został również najbardziej dojrzałym z całego ich dorobku artystycznego. Mimo wyraźnej zmiany stylu i odejścia od psychodelicznego brzmienia, zespół nie musi obawiać się spadku popularności.

Po raz pierwszy zespół powstał w 1997 roku pod nazwą Saracuse, jednak po niedługim czasie przemianował się na Kasabian. Pomimo, że pierwsze nagrania powstały już pod koniec lat 90’, ich debiutancki album ukazał się dopiero w 2004 roku. Największy sukces przyniosły jednak single, które promowały wydawnictwo. Drugi album, „Empire”, zyskał ogromną popularność i od razu wspiął się na szczyty brytyjskich list sprzedaży. Podobny sukces odniosło trzecie wydawnictwo zespołu – „West Ryder Pauper Lunatic Asylum”, które zostało również nominowane do prestiżowej Mercury Prize.

Z okazji zbliżającego się dziesięciolecia istnienia, Kasabian zaplanowali największy do tej pory koncert w swoim rodzinnym mieście Leicester w Wielkiej Brytanii. Zespół zakończył również prace nad swoim nowym albumem, który wydany zostanie w czerwcu.


Źródło: www.netfan.pl/www.orangewarsawfestival.pl