Daft Punk największym zwycięzcą Grammy Awards

  MiniaturkaZakończona przed kilkoma godzinami ceremonia rozdania nagród Grammy 2014 obfitowała w wiele niezwykłych momentów, ale to para milczących robotów okazała się jej największymi zwycięzcami.

   

  Francuskie duo Daft Punk zgarnęło największą ilość statuetek, bo aż 5: w kategorii "Najlepszy Album Taneczny", "Najlepiej Wyprodukowany Album (nie klasyczny)", "Najlepszy Album Pop" i dwie najbardziej pożądane nagrody – "Nagranie Roku" (za "Get Lucky") i "Album Roku" (za "Random Access Memories"). Po raz pierwszy od czasu wydania ostatniej płyty zespół wystąpił też na scenie - wraz z legendą soul/r&b Stevie"m Wonderem, Pharrellem Williamsem i gitarzystą Nile Rodgersem wykonali miks hitów "Get Lucky", "Le Freak" (grupy Chic Rodgersa) i "Another Star" z repertuaru Stevie"go Wondera.

  Zdjęcie

  Imprezę otworzyło świetne wykonanie "Drunk In Love" w wykonaniu Beyonce i Jay Z, a jednym z najbardziej przełomowych momentów było wykonanie "Cut Me Some Slack" przez członków The Beatles (Paula McCartneya i Ringo Starra) i Nirvany (Dave Grohla, Krista Novoselica i Pata Smeara). Utwór w wersji studyjnej (Grohl + McCartney) trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego "Soundcity", która ukazała się w ubiegłym roku.


  Źródło: www.netfan.pl/www.sonymusic.pl

  Statystyka

  Odsłon artykułów:
  4536898
  © 1999-2018 DJ WORLD. All Rights Reserved.