Zespół Plastic wystąpi na żywo w Czwórce

MiniaturkaGwiazdą najbliższego „Ministerstwa Dźwięku” będzie grupa Plastic. Czwórka zaprasza miłośników elektronicznego brzmienia do wysłuchania i obejrzenia koncertu na żywo w sobotę, 15 lutego o godz. 18.00.

 

Plastic to zespół i duet producencki w składzie: Agnieszka Burcan, która jest autorką i kompozytorką wszystkich utworów oraz Paweł Radziszewski – realizator dźwięku i producent. Formacja od lat konsekwentnie tworzy własny muzyczny przekaz, który jest eklektyczną odmianą alternatywnego, tanecznego popu. Styl Plastic to także charakterystyczne połączenie elementów akustycznych, elektronicznych, współczesnych i retro.

Zdjęcie

Debiutancki krążek grupy zatytułowany „Plastic” (2006) zdobył nominacje do nagrody Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Formacja otrzymała Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008 za singiel „Lazy Day”. Rok później zespół nagrał album „P.O.P.” z gościnnym udziałem ekscentrycznego klawiszowca Eddie’go Stevensa. Singiel „I Want U” pochodzi z trzeciej płyty duetu „Living in the iWorld” (2013). Został również wydany w formie EP-ki z zestawem dziewięciu remixów młodych polskich oraz zagranicznych zespołów i DJ’ów, takich jak: Xxanaxx, Rubber Dots, The Dumplings, Mathplanete, Moist, Pale Skinny Swede. Plastic wziął także udział w wielu prestiżowych festiwalach, m.in.: Coke Live Music Festival, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Levi’s Music Tour.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl