Legenda muzyki elektronicznej zagra w Palladium

Miniaturka20 lutego 2014 roku, w popularnym klubie Palladium w Warszawie odbędzie się jedyny w Polsce koncert legendy muzyki elektronicznej i industrialnej, twórcy hitu "Cars" -  Gary'ego Numana.

 

Jest to koncert w ramach trasy Splinter Tour, promującej najnowszą płytę Gary'ego "Splinter (Songs From A Broken Mind)". Gary Numan, pionier muzyki elektronicznej i industrialnej, miał wpływ na twórczość wielu największych gwiazd współczenej muzyki: od Prince'a do Lady Gagi, od Jacka White'a do Kanye Westa, od Becka do Queens Of The Stone Age, od The Foo Fighters do Nine Inch Nails. Wielu z nich współpracowało z Numanem i wykonywało wiele jego wczesnych piosenek. Unikatowy i pionierski styl Numana nadal fascynuje, ale on nie przestaje eksperymentować. Jego najnowszy album "Splinter (Songs From A Broken Mind)", jest najlepszym dowodem, że twórczość Numana nie stoi w miejscu.

"Splinter (Songs From A Broken Mind)" to pierwsza płyta Numana z nowymi, premierowymi utworami, od czasu wydanego w 2006 roku krążka "Jagged". Za produkcję albumu odpowiedzialny był Ade Fenton, a na gitarze zagrał Robin Finck (Nine Inch Nails, Guns'N'Roses).

Zdjęcie

Podczas jej nagrywania Gary intensywnie koncertował. Pojechał w trasę koncertową z okazji 30-lecia albumu "The Pleasure Principle".

"The Pleasure Principle" to rockowy album bez gitar - zamiast nich Numan użył syntezatorów wspomaganych gitarowymi efektami, które pozwoliły mu osiągnąć charakterystyczne, metaliczne brzmienie. Brzmiał jak żadna inna płyta wcześniej i do dziś uważany jest za jedno z największych osiągnięć Numana. Został również zaproszony przez jednego z jego największych fanów, Trenta Reznora, do dołączenia do Nine Inch Nails na ich trasie. Wykonywał swoje utwory (jak "Cars" czy "Metal"), które podczas wcześniejszych występów były śpiewane przez NIN.


Źródło: www.netfan.pl/www.mjmmusic.pl