Festiwal muzyczny Audioriver wydarzeniem roku

MiniaturkaFestiwal świata niezależnego Audioriver zdobył nagrodę SUPERHIRO w kategorii wydarzenie 2013! W ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez magazyn HIRO oddano aż 45 000 głosów.

 

SUPERHIRO to nagrody przyznawane przez magazyn HIRO osobom, miejscom i wydarzeniom, które szczególnie zaznaczyły się na popkulturowej mapie Polski. Nominacje przyznała redakcja magazynu, ale to czytelnicy zdecydowali o zwycięstwie, oddając w sumie aż 45 000 głosów poprzez stronę super.hiro.pl. Zwycięzcą w kategorii wydarzenie roku okazał się płocki festiwal Audioriver, na który oddano ponad 55% głosów. Kolejno znaleźli się festiwal Original Source Up to Date z Białegostoku (35% głosów) oraz targi modowe Mustache Yard Sale z Warszawy (15% głosów).

„Bardzo się cieszymy z każdej nominacji i każdej nagrody, ale te od mediów na co dzień zajmujących się kulturą w szerszym ujęciu, są dla nas szczególnie ważne” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Potwierdzają one, że nasza misja popularyzacji dobrej, alternatywnej elektroniki przynosi efekty, a nasze ukochane brzmienia docierają do coraz większej liczby osób” – dodaje.

Zdjęcie

„Ostatnia edycja Audioriver zrobiła na nas wielkie wrażenie – klimat, ciekawe, muzyczne odkrycia i wyjątkowi ludzie, stojący za organizacją wydarzenia, urzekły nas tak bardzo, że nominacja do nagrody Superhiro stała się rzeczą wręcz naturalną. Festiwal był rekordowy pod względem frekwencji - bilety zostały w 100% wyprzedane i trzymamy kciuki, aby 2014 rok okazał się jeszcze większym sukcesem” – powiedział Krzysztof Grabań, redaktor naczelny magazynu HIRO.

Edycja 2013 festiwalu zgromadziła rekordową liczbę publiczności – na płockiej plaży każdego dnia bawiło się ok. 22 tysiące osób. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Rudimental live, GusGus live, Paul Kalkbrenner live, Richie Hawtin, Netsky live, Mr. Oizo, Gesaffelstein, Karin Park, Lusine live, Submotion Orchestra live czy Julia Marcell.


Źródło: www.netfan.pl/www.audioriver.pl