Gorillaz Sound System na City Sounds!

MiniaturkaNowożytny fenomen artystyczny – tego typu sformułowanie charakteryzuje ludzi nietuzinkowych i wszechstronnych. Taki jest Remi Kabaka, założyciel Gorillaz Sound System, kolektywu grupy Gorillaz.

 

GSS słynie z rozkręcania imprez. Jak to robi? Przekonajcie się 10 kwietnia we wrocławskim Klubie Eter w ramach cyklu City Sounds. Najpierw było Gorillaz – jedyna w swoim rodzaju formacja, charakterystyczna i ze względu na brzmienie, i pomysł na image. Wkrótce po niej narodził się Gorillaz Sound System – skład uzupełniający Gorillaz, ale także doskonale radzący sobie jako osobny twór. Mieszanka DJ-skich popisów, żywych instrumentów i wizualizacji przyjęła się doskonale, przekładając na kolejnych zdobywanych na całym świecie fanów.

Plakat

Założycielem Gorillaz Sound System jest pochodzący z Londynu Remi Kabaka - człowiek, który tworzy, inspiruje i oferuje ludziom ciekawe pomysły - czy to tło dźwiękowe, czy wizualne. Można go zobaczyć jako perkusistę w Gorillaz, jest głosem Russella Hobbs'a (wirtualnej postaci znanej z wizualizacji Gorillaz), dodatkowo należy do zespołu Bobby'ego Womacka i kolektywu Africa Express oraz współpracuje z legendarnym Banksym. To właśnie on odkrył talent MIA i jest współodpowiedzialny za projekt DRC Music.


Źródło: www.netfan.pl/www.lionstage.com