Kozak Festival: Koncert charytatywny dla Ukrainy

MiniaturkaNapięta sytuacja nad Dnieprem porusza cały świat. Starcia, ofiary, aresztowania, ciągłe poczucie zagrożenia, walka o wolność – to od miesięcy codzienność dla naszych wschodnich sąsiadów.

 

Nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę. Musimy jednoczyć się i pomagać ludziom takim jak my, zwykłym, bezbronnym obywatelom. Jedni robią to poprzez branie udziału w manifestacjach, inni wygłaszając przemowy. My możemy okazać nasze wsparcie poprzez uczestniczenie w Kozak Festiwal - cały przychód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany potrzebującym, poprzez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK.

Dobór zespołów na Kozak Festiwal nie był przypadkowy – Naaman to przedstawiciele reggae, muzyki kojarzącej się z miłością i szacunkiem do ludzi. W punkowych tekstach TZN Xenna i Apteki znajdziemy niechęć do niszczących człowieka systemów. Kozak System natomiast to przedstawiciele muzycznej sceny zza naszej wschodniej granicy. Dla każdego z tych zespołów wolność ma największe znaczenie, żadnemu z nich nie jest obojętny los borykających się z ogromnymi problemami obywateli Ukrainy, łączy ich dodatkowo chęć pomocy niebiesko – żółtym. A nas, publiczność, niech połączy twórczość muzyków – okażmy swoje wsparcie naszym sąsiadom, biorąc udział w kwietniowym koncercie Kozak Festiwal!

Pochodząca z Lubina formacja Naaman to prawdziwa muzyczna bomba, która wybuchając na scenie zalewa publiczność radością i pogodną energią. Muzycy z Dolnego Śląska mają na swoim koncie m.in. występy na Przystanku Woodstock, Slot Art Festiwal oraz festiwalach reggae w Ostrowie Wielkopolskim i Ostródzie. Pierwszy głos składu, charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również nieustająca interakcja z publicznością. Co tu dużo mówić - Naaman to spora dawka dobrego polskiego reggae.

TZN Xenna to prawdziwa legenda polskiego punkrocka. Mimo, że powstali ponad 30 lat temu, swój pierwszy studyjny album wydali dopiero w 2012 roku. Wcześniej odrzucali wszystkie propozycje nagrań – nie akceptowali żadnych zobowiązań, żadnej cenzury, kompromisy były nie dla nich. Odbiorców swojej szczerej, pyskatej twórczości znaleźli na koncertach – i to takich odbiorców, którzy cenią ich po dziś dzień. W połowie lat 80. zniknęli ze sceny, ale po wielu latach postanowili na nią powrócić, a grono ich fanów powiększyło się o kolejne pokolenia punkowców.

Założona w 1983 roku przez Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego Apteka to kultowa kapela na polskiej scenie puncrokowej. Na koncie ma takie albumy jak „Synteza”, „Big Noise”, czy „Urojone całe miasto”, setki koncertów i wiele nagród. Mimo upływu lat APTEKA to wciąż niepowtarzalna mikstura transu, psychodeli, rocka, niesamowitej energii i żywiołowości - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.

Ukraińska grupa Kozak System, założona w 2012 roku przez byłych członków zespołu Haydamaky, to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu. Połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, punka, rocka i reggae oraz siły przekazywanych tekstów i mocy instrumentów tworzą ich niepowtarzalny styl, który zjednuje im fanów również poza granicami kraju nad Dnieprem.

Pomóżmy naszym wschodnim sąsiadom. Oby nigdy nie mieli okazji się odwdzięczyć.
Akcję można również wesprzeć poprzez bezpośrednią wpłatę na konto Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK:
Numer konta:

Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK w Warszawie:
65 1050 1041 1000 0022 2368 4321 ING Bank Śląski S.A.

Plakat

Źródło: www.netfan.pl/Inf. prasowa