Audioriver odwiedzi Kraków już w sobotę

MiniaturkaJuż tylko kilka chwil dzieli nas od czwartej edycji wydarzenia jakim jest Konferencja Muzyczna Audioriver, która w sobotę 12 kwietnia 2014 roku odwiedzi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

 

Także tego dnia w klubie Prozak 2.0 odbędzie się oficjalne After Party z udziałem gwiazd elektroniki: połowy niemieckiego duetu Tiefschwarz oraz zespołu Kamp! w wersji DJ'skiej. Uwaga: w sprzedaży zostało ostatnie 50 biletów na Konferencję. Wydarzenie rozpocznie się o 13:30 debatą na temat kondycji zawodu VJ-a, czyli osoby odpowiedzialnej za wizualizacje w klubie. Zagraniczny gość dyskusji, Jem The Misfit, będzie dokładnie tydzień po pracy na największym na świecie halowym festiwalu muzyki elektronicznej, Time Warp, który od dwudziestu lat odbywa się w Niemczech. W minioną sobotę artystka tworzyła wizualizacje dla takich gwiazd, jak Richie Hawtin, Sven Väth, Dubfire i Ben Klock.

Plakat

O 15:15 stery przejmie koordynator Akademii Menedżerów Muzycznych, Przemek Kubajewski, który wygłosi wykład na temat skutecznego docierania ze swoją twórczością do takich osób, jak dziennikarze, menedżerowie artystów, właściciele klubów czy zarządzający wytwórniami. Kiedy jest dobry moment, aby zacząć się komunikować z takimi osobami? Co musimy wcześniej przygotować? Jakimi słowami zacząć maila czy rozmowę telefoniczną? To niektóre z pytań, na które prowadzący udzieli odpowiedzi.

Godzina 17:00 to początek debaty „Czy techno to sztuka?”, w której udział wezmą członkowie grup Jamal i Kamp!, organizator wrocławskiego Asymmetry Festival – Robert Chmielewski, Artur Rawicz z CGM.pl oraz Krzysztof Pietraszewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Jak mówi rzecznik Audioriver i prowadzący tę dyskusję, Łukasz Napora: „to zdecydowanie najbardziej ambitny temat, jaki poruszyliśmy dotąd na naszych konferencjach. Sztuka to przecież bardzo szeroki i rozmyty termin, a żeby odpowiedzieć czy techno się do niego zalicza, musimy postarać się zdefiniować najpierw, czym sztuka w ogóle jest. Skorzystaliśmy w tym celu z pomocy internautów, którzy odpowiedzieli na kilka pytań w naszej ankiecie. Udział wzięło aż 1600 osób, ale wyniki zdradzę dopiero podczas debaty. Zapewniam, że będzie ciekawie.”

Ostatni element konferencji to warsztat „Co sądzisz o mojej produkcji?”, który odbędzie się w klubie Prozak 2.0 w godzinach 20:30-22:00. „Zgłosiło się ponad 30 twórców, którzy chcieli, aby eksperci pomogli im w poprawieniu muzycznego warsztatu. Wybraliśmy 11 artystów, którzy najwięcej mogą zyskać na tym spotkaniu.” – mówi Napora. Warsztat jest zamknięty dla publiczności – wstęp wyłącznie na listę.

Dzień pełen atrakcji zwieńczy noc, o której można napisać dokładnie to samo. W klubie Prozak 2.0 na poziomie -2 wystąpi połowa duetu Tiefschwarz, odpowiedzialnego za wiele klubowych hitów i przeróbki takich gwiazd, jak Depeche Mode, Madonna, Missy Elliott i Kelis. Piętro wyżej rządzić będzie z kolei grupa Kamp!, czyli najsłynniejsi polscy przedstawicieli electro popu. Chłopaki wystąpią z DJ-setem, więc zagrają dużo dłużej niż podczas tradycyjnego koncertu. Gwiazdy wieczoru wspierać będą doświadczeni i znani na polskiej scenie artyści: Leon z ramienia Audioriver, Luke Hiero i Pavlo z kolektywu Beachboys, rezydenci Prozaka 2.0 Meg i Discox oraz także związany z tym klubem duet Roger.Gest. Tylko do końca piątku dostępne są bilety na After Party w niższej cenie 25 zł.

Konferencja pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się na kampusie uczelni przy ulicy Rakowickiej 27 (pawilon C – nowa aula). Partnerami wydarzenia są organizatorzy Juwenaliów UEK. Chętnych na udział w Konferencji uczulamy, że zostało już zaledwie 50 biletów, a dwie poprzednie edycje zostały wyprzedane. Zachęcamy do pilnego odwiedzenia salonów Empik lub sklepu internetowego na www.audioriver.pl.


Źródło: www.netfan.pl/www.audioriver.pl