Maj ogłoszony miesiącem polskiej piosenki

Miniaturka24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 31 jeden dni maja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia królować będą polskie piosenki. Znajdą się zarówno utwory sprzed lat, jak i te współczesne.

 

W specjalnym plebiscycie słuchacze wybiorą też „Przebój 25-lecia wolnej Polski”. Już od 1 maja, przez cały miesiąc Radiowa Jedynka nadawać będzie wszystkie największe i najważniejsze polskie przeboje. Nie zabraknie również piosenek mniej znanych wykonawców oraz debiutantów. Maj będzie więc dla słuchaczy okazją na przypomnienie sobie dorobku polskich artystów, a także szansą na zapoznanie się z wieloma nowymi twórcami.

Zdjęcie

W Radiowej Jedynce przez cały rok podchodzimy z atencją do polskiej muzyki i zawsze nadajemy jej więcej niż zagranicznych przebojów. W tym roku wracamy jednak do prezentowania w maju tylko i wyłącznie nagrań rodzimych twórców. Chcemy w ten sposób uczcić ich wkład w rozwój naszej kultury i dać szansę naszym słuchaczom dotarcia do tych polskich piosenek, o których zapomnieliśmy, lub są ekskluzywnymi nowościami i jeszcze nie zdążyliśmy się z nimi oswoić – powiedział Zbigniew Zegler kierownik Redakcji Muzycznej Radiowej Jedynki.

W miesiącu polskiej piosenki, w związku ze zbliżającą się 25. rocznicą częściowo wolnych wyborów Radiowa Jedynka zaprosi także swoich słuchaczy do udziału w plebiscycie na „Przebój 25-lecia wolnej Polski”. Redakcja Muzyczna przygotowała 25 utworów ostatniego ćwierćwiecza, które znajdą się na Jedynkowej Liście Polskich Przebojów Dwudziestopięciolecia. Słuchacze wybiorą z nich jeden najważniejszy. Głosowanie odbywać się będzie podczas audycji „Muzyczna Jedynka” od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00- 15.00, a dla uczestników Jedynka przygotowała nagrody niespodzianki.

W maju na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia nie zabraknie również piosenek związanych ze zbliżającym się Festiwalem w Opolu. W swoich audycjach dziennikarze muzyczni przypomną najciekawsze momenty festiwalu, niezapomnianych artystów i wielkie przeboje, które przez lata gościły na opolskiej scenie.


Źródło: www.netfan.pl/www.polskieradio.pl