I LOVE TECHNO

Z czym dla każdego fana muzyki elektronicznej powinna kojarzyć się Belgia? Oczywiście z halą Flanders Expo w mieście Ghent gdzie co roku odbywa się powodująca nie mały dreszczyk emocji impreza kryjąca się pod nazwą I love techno. Festiwal ten jest kwintesencja elektronicznego brzmienia a na jego scenach grają najlepsi dj'e z całego świata.Historia tego legendarnego przedsięwzięcia sięga 1995 roku, kiedy to po raz pierwszy dla 700 osobowej publiczności zagrały gwiazdy takie jak Richie Hawtin, Jeff Mills czy też Daft Punk. Obecnie sprzedaje się blisko 35 000 biletów, a line up imprezy jest o wiele bogatszy.

Na 5 scenach - czerwonej, niebieskiej, zielonej, żółtej i pomarańczowej swoje sety prezentują producenci i dj'e z całego świata, dlatego też impreza nie ma określonego stylu muzycznego. Wszystko ma brzmieć mocno i elektronicznie. Potwierdza to 16 edycji, podczas których swoje umiejętności zaprezentowały prawdziwe legendy takie jak Sven Vath, Carl Cox, Dj Rush, Tiga, Underworld, Marco Bailey, Dave Clarke, czy chociażby Prodigy. To nie są oczywiście wszyscy artyści i naprawdę nie sposób zapamiętać barwnego line - up'u każdej z imprez.

 

 

Ostatnia edycja odbyła się 12.11.2011 r., a swoim rozmachem nie odbiegała od poprzednich. Po raz kolejny dla publiczności zbudowano 5 scen, na których swoje umiejętności prezentowali producenci światowego formatu tacy jak Boys Noize, Paul Kalkbrenner, Digitalism czy też Steave Aaki. Dodatkowo powstała szósta o nazwie Red Bull Elektropedia, gdzie zagrali Leesa, Polydor i Bongo.

Więcej informacji o tej imprezie jak również o poprzednich edycjach można znaleźć na oficjalnej stronie I LOVE TECHNO.

Autor: Grzesiek Profic

Źródło: dj.org.pl