3.03 -Bass Liberate-Pub K12-Wrocław

MiniaturkaJuż 3 marca 2012 roku zapraszamy wszystkich na imprezę Bass Liberate. Cykl pojawia się ze zróżnicowaną częstotliwością na wrocławskiej scenie od 3 lat. Tym razem zapraszamy do Pubu K 12 przy ul. Ruskiej/Pasaż Niepolda. Zagrają dla Was:

Kade (THRU THE VIBES/Wrocław)
http://www.myspace.com/kades30s

Nidxi (Nidzi)
http://www.myspace.com/nidzioneman

Mieszkaniec Wrocławia, który odkąd pamięta pasjonował się muzyką. Wiele lat temu chodząc na imprezy, gdzie usłyszał różne style muzyczne, szybko zorientował się, że nie zadowala go tylko i wyłącznie bierny odbiór tychże dźwięków. Razem ze swym ziomem ZULUMANEM i dwóch Mc’s: TOMALEM i GOZEREM założyli w 2004r. DEA SOUND SYSTEM, który wspólnie z BOBO DREAD’em i MOUSE STUDIO serwował na imprezach agresywny jamajski DANCEHALL. Z chwilą gdy parę lat temu Dj MAINLINER podarował mu w prezencie pierwszy winyl D’N’B (‘Masz, bo wiem, że lubisz ten kawiec…’ hehe), odżyła jego dawna zajawka na połamane rytmy i przeszedł na ciemną stronę mocy. Od dłuższego czasu gustuje w najcięższych i najbrudniejszych odmianach tego gatunku. Jest członkiem ekip FREE MIND SECTION i ACID.PL oraz udziela się w undergroundowym rapowym, projekcie RUTHLESS BLAZIN’ SQUAD (RBS). Grywa regularnie we Wrocławskich klubach. Jest rezydentem imprez spod znaku AUDIO-CITY, które odbywają się w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu, gdzie już miał przyjemność występować u boku wielu znanych na całym świecie artystów ze scen TECHNO, DRUM & BASS i DUBSTEP . Od kilku lat stara się także doskonalić swoje umiejętności z zakresu produkcji muzycznej, przy czym nie ogranicza się jeżeli chodzi o styl; może być to zarówno głęboko zakorzeniony w nim RAP jak i cieszący się ostatnio coraz większą popularnością DUBSTEP. Lubi bawić się słowem. Gra z winyli.

Clicker (Free Mind Section, Apogsasis.org, Apparition Recordings)
http://soundcloud.com/clickermusic
www.myspace.com/freemindsection
www.facebook.com/freemindsection

Wrocławski dj, producent, organizator imprez, jeden z założycieli ekipy Free Mind Section. Muzyką zajmuje się od 1996 roku, na początku była to fascynacja dźwiękiem i możliwością jego przetwarzania, która z czasem przerodziła się w chęć robienia swoich kawałków. Przez ponad 10 lat zajmował się głównie produkcją muzyczną, przede wszystkim hip-hop, techno, drum and bass. W 2008 wraz z nowo poznanymi osobami powołał do życia ekipę Free Mind Section, w której intensywnie działa muzycznie i organizacyjnie do dnia dzisiejszego. Głównie gra Dubstep, Dub, Jungle, ale również zapędza się w rejony muzyczne lat 90 w tempie 180BPM, takie jak Rave, Happy Hardcore, Oldschool.
Jako producent stara się nie ograniczać i łączy różne gatunki ze sobą, stworzył masę remixów, dubplatów i autorskich kawałków. Współpracuje muzycznie ze składami hip-hopowymi oraz producentami różnych gatunków.
W całokształcie twórczości najwyraźniej przebija się jednak dubstep, dub, ambient, instrumentalny hip-hop, jungle i drum and bass.
Ostatnio fascynuje się nowym gatunkiem określanym jako moombahton, czego dowodem jest najnowyszy mixtape:
http://soundcloud.com/clicker-track/clicker-moombahcoremini-mix

Do tej pory wydał swoje utwory w Apogsasis.org i Apparition Recordings.
http://www.digital-tunes.net/labels/apparition
http://sonicsquirrel.net/detail/label/apogsasis/1206/

Kakita (Free Mind Section)
www.facebook.com/freemindsection

Na wrocławskiej scenie klubowej działa od 2006 r. Początek to działalność społeczno - kulturalna: organizacja imprez charytatywnych wspólnie z kilkoma wrocławskimi organizacjami pozarządowymi, warsztatów dj-skich dla dzieci i młodzieży, dwóch edycji wrocławskiego festiwalu hip - hopowego FreeStylezz (2007 Browar Mieszczański, 2008 Klub Intro) oraz imprez klubowych (Strefa Zero, Szepty, Łykend, Wagon i wiele innych :) Równolegle z organizacją imprez i promowaniem młodych artystów zajmowała się dj-ingiem; reggae, dancehall, rap, scratch. Wspólnie z Dj`em Dabitem oraz PtaQ Selectą w 2007 r. tworzyła Incredible Sound System (dancehall, reggae, jungle, d`n`b) pojawiający się na scenie klubowej zarówno we Wrocławiu, jak i innych miastach Polski. Incredible Sound w pewnym momencie, spontanicznie przekształcił się w Free Mind Section. Sety Kakity od słodkiego reggae, dancehallu i rootsu z czasem ewoluowały w stronę dubwise, d`n`b. Charakterystyczną cechą jest scratch. Obecnie zafascynowana gatunkami jungle i raggacore również na polu organizacyjnym stara się działać w tym kierunku.

WJAZD: FREE

http://www.facebook.com/events/155411677912101/

Plakat