Koncert Coolio w Polsce, supportem KaRRamBa!

 

Coolio, prekursor Rap, Hip Hop, RnB, właściwie Artis Leon Ivey Junior amerykański kompozytor, raper, aktor, urodzony w Los Angeles. Jego kariera zaczęła się w stacji radiowej KDAY, nagrał tam swój singel You’re Gonna Miss Me?, zainteresował się nim wtedy WC i The Maad Circle. Coolio pojawił się na ich albumie "Ain’t a Damn Thanh Changed". Dołączył do grupy 40 Thievez. W 1994 roku ukazała się debiutancka płyta Coolio It Takes a Thief. Pochodzący z niej utwór Fantastic Voyage był nominowany do nagród: MTV Video Music 1994 i Grammy Avard 1995.

W następnym roku, we współpracy z LV, nagrał utwór Gangsta’s Paradise, dzięki któremu uzyskał popularność. Piosenka ta została umieszczona na sciezce dzwiekowej do filmu Mlodzi Gniewni, a także na nowej płycie Coolio o tym samym tytule. Utwór ten jest coverem piosenki Stevie Wondera “Pastime Paradise” pochodzącej z albumu “Songs in the Key of Life”. Utwór zdobył najwieksze nagrody w przemysle muzycznym:- Billboard Music 1995 – Najlepszy Singel i za Najlepiej Sprzedający się Singel roku
- American Music 1996 – Ulubiony artysta hip-hopowy
- Grammy Avard 1996 – Najlepszy utwór solowy “Gangsta’s Paradise”
- MTV Video Music 1996 – Najlepszy rapowy teledysk “Straight Outta Kolno”
- MTV Video Music 1996 – Najlepszy teledysk z filmu “Coolio’s Paradise”
- MTv Video Music 1996 – Najlepszy taneczny teledysk

 

 

W 1996 roku, Coolio zagrał w filmie Phat Beach. W 1997 roku, nagrał płytę zatytułowaną My Soul, z promującym ją singlem C U When U Get There, który początkowo został wydany na Soundtracku do filmu Nic do Stracenia. W roku 1999 wystąpił gościnnie w serialu V.I.P. Po dziesięciu latach Coolio przypomniał o sobie płytą zatytułowaną The Return of the Gangsta. Płytę promował singel Gangsta Walk nagrany wspólnie ze Snoop Doggy Dog. W polsce wystepowal tylko raz, w 2003 roku, gdzie jego jedyny koncert byl wydarzeniem roku.

 

 

Teraz nadszedł czas na wielki powrót do Poslki, Coolio wystąpi w pięciu miastach:

 


29 września - Warszawa - klub Palldium - jako support zagra KaRRamBa!
30 września - Łódź - klub Dekompresja - jako support zagra KaRRamBa! 
1 października - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska - jako support zagra Focus oraz HIFI Banda
2 października - Olsztyn - Hala Urania - jako support zagra KaRRamBa! 
3 października - Poznań - Stara Rzeźnia - jako support Focus oraz HIFI Banda

 

 

 


Bilety w przedsprzedaży kosztują 89zł natomiast w dniu koncertu - 105zł.

www.eventim.pl        www.ticketonline.pl          RUCH           EMPIK

 

 

 

UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!UWAGA!

ORGANIZATOR POINFORMOWAŁ O PRZESUNIĘCIU KONCERTÓW W POLSCE, NIESTETY NIE POSIADAMY WIĘCEJ INFORMACJI NA CHWILĘ OBECNĄ!