Relacja z P.M.P. DJ

To już po raz kolejny spotkaliśmy się w namiocie Bosman umiejscowionym na plaży Dziwnowa kilka metrów od linii brzegu Bałtyku na 15 Mistrzostwach Plażowych Prezenterów Dyskotek 2010. Kilka metrów a dosłownie dwa metry od wody co jak się okazało jest odległością zmienną ponieważ w niedzielę ( dzień wcześniej) linia brzegowa była na wysokości połowy namiotu a ekipa zatrudniona przez znanego komentatora sportowego i za razem właściciela Namiotu w jednej osobie Artura Szulca własnym ciałem ratowali namiot i jego zawartość przed falami sztormu uderzającymi w namiot z siłą 10 stopni w skali Bu Forta. O umówionej godzinie ( o dziwo bez spóźnienia ) DJ Brewka i SzwSz rozpoczęli potwierdzanie listy startujących oraz rozdawali paczki z gadżetami przygotowane przez DeeJay mix club a także gadżety ufundowane przez sponsora dj-sklep.com z Krakowa ( miedzy innymi parawany plażowe, które całkiem nie źle prezentowały się na piasku Dziwnowa) . Ekipa namiotu została ubrana w T-shirty DeeJay mix clubu co na prawdę robiło wrażenie na odwiedzających namiot gościach. Swój udział potwierdziło 18 osób , drogą losowania zostali podzieleni na dwie 9 osobowe grupy ( dwa dni eliminacji) . Na tym oficjalne procedury się zakończyły a DJ’e rozpoczęli zgłoszenia do konkursu, w którym Jury była publiczność a nagrodę główną – 50 litrową beczkę piwa ufundował pan Mariusz Duma -Prezes DeeJay mix clubu. Prowadzący imprezę pan Dariusz Stępień i redaktor Polskiego Radia Bogdan Fabiański zapowiedzieli gościa specjalnego, który „dał” godzinny koncert przed zmaganiami DJ’ów .( Na zaproszenie Artura Szulca przez cztery dni przed DJ’ami występował członek jednego z pierwszych zespołów beat beatowych Trubadurzy – Piotr Kuźniak , który również był Jurorem Mistrzostw .) Po kilku bisach za konsoleta stanął pierwszy DJ, który żeby utrwalić się w pamięci publiczności na wszystkie cztery dni pozwolił koledze podczas bloku muzycznego ogolić do zera z jednej strony głowę i tak już chodził rozpoznawalny przez wszystkich do końca Mistrzostw. W wyniku głosowania publiczności w konkursie o Beczkę Piwa wygrał DJ Michael z Wołomina a Piwo lało się jeszcze przez cały następny dzień. Przez dwa kolejne dni wtorek i środa DJ’e starali się prześcigać w pomysłach jak rozbawić publiczność nie tylko przy pomocy mikrofonu czy muzyki, ale również przebierali się np. za Jacksona, super dziewczynę, dziecko itp. Jury miało trudny wybór, z 17 DJ’ów ( bo DJ Anioł się nie wstawił na konkurs) wybrać 6 do finału a oceniało ich profesjonalne Jury w składzie :

 

Janusz Szkwarek – szczecińska „ikona” DJ’stwa, założyciel PSJ, przewodniczący Jury

Dariusz Stępień organizator Western Pikniku w Sułominie

Maciej Gryszka- właściciel firmy AGM,

Bogusław Brewczyński – członek Zarządu PSPM-DJ UNION, DeeJay mix club

Piotr Kuźniak – muzyk członek zespołu Trubadurzy,

August Wolniakowski od lat wspierający Mistrzostwa, reprezentujący gminę Dziwnów,

Robert Sroczyński – Prezes PSPM DJ-UNION,

Bogusław Ceglarski – organizator i pomysłodawca Plażówek, DeeJay mix club

W obradach Jury na własną prośbę nie uczestniczył Bogdan Fabiański, za to jak zawsze rewelacyjnie i profesjonalnie jako prowadzący imprezę zabawiał publiczność licznymi konkursami, przypominając co jakiś czas o organizatorach i sponsorach Mistrzostw nie zapominając o Gminie Dziwnów, która umieściła termin Mistrzostw na oficjalnej , wielkiej gminnej tablicy „Terminarz Imprez” ustawionej przy głównym rondzie oraz o Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury ( MOSiK ), który oprócz zabezpieczenia noclegów dla Jury ufundował również nagrodę( kino domowe) przyznaną przez przedstawiciela MOSiK. Niestety Jury musiało zdyskwalifikować trzech startujących za odtwarzanie utworów z nielegalnych nośników. Co okazało się kartą przetargową w rozmowach z Inspektorem ZAiKS, który odwiedził naszą Imprezę. Nasłany przez konkurencję domagał się opłat z tytułu organizacji Mistrzostw lecz na całe szczęście z pomocą w rozmowach pomogli Bogdan Fabiański, SzwSz, i „przypadkowo” obecny Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PSPM-DJ UNION Grzegorz Kittler , który ma ocenić poziom organizacyjny imprezy. Po krótkiej i wyczerpującej rozmowie okazało się , że pan Artur Szulc profesjonalista w każdy calu miał podpisane i opłacone wszelkie wymagane umowy ( a nawet więcej – dowiedział się, że opłaca również za TV których w namiocie nie ma). W efekcie rozmów ZAiKS w przyszłym roku ma wystąpić jako sponsor imprezy fundując „złotą płytę” dla zwycięzcy. Nie zapowiedzianych gości mieliśmy więcej. Z kamerą przybyła niespodziewanie ekipa Telewizji Szczecin, oraz z aparatem fotograficznym fotoreporterzy Gazety Szczecińskiej. Relacje będzie można również zobaczyć na nowej telewizji internetowej muzikTV.pl . W czwartek po tradycyjnym już występie Piotra Kuźniaka prowadzący Bogdan Fabiański wyczytał 6 nazwisk DJ’ów którzy zakwalifikowali się do Finału (w kolejności startowej):

 

1. Michał Bartos / DJ Michael / Wołomin

2. Kamil Grabowski / DJ Grabsu / Lubartów

3. Paweł Hetman / DJ Namteh / Kraków

4. Mariusz Karwala / DJ Krawat / Kamienna Góra

5. Wojciech Nadolski / DJ Max / Zblewo

6. Przemysław Wierzejewski / DJ Słoniu / Smolno Wielkie

 

Aby dać czas na przygotowanie się pierwszemu startującemu , wypełniono tak liczne życzenia publiczności i poproszono na scenę ponownie muzyka zespołu Trubadurzy aby w ramach bisu zagrał jeszcze trzy utwory.

Jako pierwszy wystartował DJ Michael porywając prawie cała publiczność do wspólnej zabawy. Następnie ubiegłoroczny Mistrz dał czadu podtrzymując tempo i euforie zabawy. Wszystko wskazywało ze i w tym roku zdobędzie Mistrzostwo , niestety kolejny startujący DJ Namteh zaprezentował tak wysoki poziom przygotowania i zabawiania publiczności, że pozostawił wszystkich uczestników daleko w tyle, również tych startujących już po jego występie. Jednogłośną decyzją Jury Paweł Hetman został Mistrzem Polski Plażowych Prezenterów Dyskotek 2010’ i otrzymał dwa odtwarzacze DENON DN-S700 ufundowane przez dj-sklep.com z Krakowa. Również przedstawiciel MOSiK przyznał swoją specjalna nagrodę kino domowe marki Pioneer dla DJ Namteha, co tylko potwierdza werdykt JURY. Drugie miejsce zajął DJ Grabsu a w nagrodę otrzymał mikser XONE-92 marki Allen & Heath ufundowany przez firmę Konsbud Audio. Torbę na płyty winylowe ufundowaną przez dj-sklep.com z Krakowa za zajecie turzego miejsca otrzymał DJ Słoniu. Wszyscy zwycięzcy otrzymali wysokiej jakości kable połączeniowe marki PROCAB ufundowane przez firmę Linearic.

I tak zakończyła się kolejna super impreza , która chyba jest bardziej imprezą towarzyską gdzie można się spotkać , pogadać , poopalać, miło spędzić czas a sam konkurs to tylko pretekst do tego spotkania.

Hasła tegorocznej imprezy ( dla wtajemniczonych)które być może będą wspominane to : „sto jeden”, „ o jeden bar za daleko” , „otrząśnij się” . Warto też zaznaczyć, że w swoim gronie mamy najlepiej zbudowanego DJ’a Maxa ze Zblewa , jest najlepszym dj’em w śród kulturystów i najlepszym kulturystą w śród dj’ów. Choć jako DJ nie udało mu się zająć mistrzowskiego miejsca to jako kulturysta zdobył Mistrzostwo Polski 2008 i Mistrzostwo Świata 2009 w swojej wadze. Może w tym roku uda mu się zdobyć jeszcze Mistrzostwo Polski DeeJay’ów ? Tego mu życzymy, a wszystkim sponsorom, patronom medialnym i wszystkim którzy przyczynili się do powstania tej imprezy serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Wam wszystkim za to że chcecie brać udział w takich imprezach. Szczególne podziękowania dla pana Artura Szulca , który w zależności od kierunku wiatru na Bałtyku miał większe lub mniejsze problemy, ale w ostateczności okazał się profesjonalistą .

Bezstronny.