EASY STAR ALL-STARS - koncert!

 

 Europejska trasa koncertowa Easy Star All-Stars, w ramach której zespół pojawi się na w Polsce, promuje ich najnowszy album „Easy Star’s Lonely Hearts Dub Band”. To  oryginalna i niezwykle progresywna przeróbka klasyka The Beatles „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”.  Jedyny koncert w Polsce: 11.11.2009 Warszawa Proxima


Sukces tej płyty, jak i ich poprzednich cover albumów, pozwala nazwać ich jednym z najbardziej obecnie popularnych zespołów dub reggae na świecie. Tłumy na ich koncertach to niezwykła mieszanka fanów Pink Floyd, Radiohead, The Beatles i roots reggae. Na każdym z ich albumów celem jest muzyczna mieszanka na poziomie genetycznym, a nie parodia ze zmienionym beatem.

 

 Jedyny koncert w Polsce:

  

11.11.2009 Warszawa Proxima

20.00, bilety 59/70 PLN

Support: DJ Krzak

przedsprzedaż: ticketpro.pl

organizacja:

Agencja Maken

www.myspace.com/makenbooking

 Easy Star All-Stars to kolektyw skupiający najlepszych muzyków reggae w rejonie Nowego Jorku. Głównymi mózgami projektu są kierownik muzyczny Easy Star Michael Goldwasser (a.k.a. Michael G), jego produkcyjny partner Victor Axelrod (a.k.a. Ticklah) oraz dwóch przyjaciół z wytwórni Easy Star: Eric Smith i Lem Oppenheimer. Ta właśnie czwórka jest odpowiedzialna za stworzenie albumu „Dub Side of the Moon” (2003), który był kompletną przeróbką albumu Pink Floyd „Dark Side of the Moon” w klimatach reggae dub. Płyta zyskała oficjalne błogosławieństwo samego Davida Gilmoure’a z Pink Floyd.

The Easy Star All-Stars narodziło się jako projekt czysto studyjny, gdy Michael G i Ticklah tworzyli i nagrywali muzykę na pierwszy album wytwórni Easy Star Records, „Easy Star Volume One”. Po oszałamiającym sukcesie „Dub Side of the Moon” pojawiły się prośby o występy live. Jako że Ticklah był już zajęty ciągłymi trasami z innymi swoimi projektami (m.in. Antibalas Afrobeat Orchestra), Michael G zwołał wielu muzyków z którymi wcześniej pracował, a obowiązki dub mastera wziął na siebie Dave Hahn (lider formacji reggae Dub Is A Weapon). Pierwszy skład live zadebiutował w czerwcu 2003 i zdobył świetne recenzje z trasy po Wschodnim Wybrzeżu jesienią tego roku.

W 2004 ukazało się koncertowe DVD z materiałem z debiutanckiej płyty..

Jako indywidualni muzycy członkowie składu grali koncerty oraz nagrywali z takimi tuzami muzyki jak Gil-Scott-Heron, Burning Spear, Toots and the Maytals, The Toasters, The Meditations, Bernie Worrell, DJ Logic, MC Solaar, King Django, Antibalas Afrobeat Orchestra, The Scofflaws, Diana King, Dennis Brown, Monty Alexander, Sister Carol i wielu innych.

W 2006 roku ukazał się kolejny album formacji The Easy Star All-Stars zatytułowany „Radiodread”. Tym razem zespół zinterpretował po swojemu kanon brytyjskiego rocka – „OK Computer” Radiohead. Wśród gości pojawiają się takie nazwiska jak Horace Andy, Sugar Minott, Toots and the Maytals, Morgan Heritage czy The Meditations.

Podobnie jak poprzednia płyta, zebrał on znakomite recenzje na całym świecie, również ze strony autorów oryginalnego materiału.

Wydaniem EP „Until That Day” z autorskimi kompozycjami znanymi wcześniej z koncertów, zespół utarł nosa wszystkim tym, którzy uważali, że brakuje im własnych koncepcji.

2009 rok to długo oczekiwana płyta „Easy Star’s Lonely Hearts Dub Band”, gdzie ESA z gościnnym udziałem wielkiej ilości wokalnych tuzów reggae (Luciano, Max Romeo, Matisyahu, U Roy, Steel Pulse, Michael Rose itp.) zmierzyli się z największą perłą dyskografii The Beatles i znów odnieśli sukces.

Easy Star All Stars to prawdziwa propozycja w stylu roots rock reggae, podążająca starą jamajską ścieżką tworzenia nowych wersji utworów.

Jak do tej pory grupa zagrała na większości liczących się festiwali w ponad 20 krajach na 5 kontynentach. Sprzedaż ich płyt przekroczyła 250 000 sztuk. „Dub Side of the Moon” od 5 lat nie schodzi z listy sprzedaży reggae Billboard a pismo „Mojo” uznało album za drugi cover album wszechczasów. Na listach Billboard wysoko notowane są również wszystkie kolejne albumy formacji.

Ich koncerty są wspaniałym widowiskiem scenicznym opartym o materiał ze wszystkich płyt oraz własne utwory.

Po raz pierwszy wystąpili w Polsce jako headliner festiwalu Reggaeland w Płocku w lipcu 2007. Ponownie w pozytywne wibracje wprowadzili setki tysięcy ludzi na Przystanku Woodstock w bieżącym roku.

 
   
LINKI:

 

http://www.myspace.com/easystar

http://www.easystar.com

 

Reportaż (wywiad, fragmenty live) przygotowany przez „Wired”:

http://www.youtube.com/watch?v=ZRtKip0SVqQ

Teledysk Easy Star All-Stars & Toots and the Maytals: Let Down

http://www.muzyka.pl/teledyski/pokaz/40661/easy_star_all_stars_let_down.html

ESA na Przystanku Woodstock 2009:

http://www.youtube.com/view_play_list?p=9847519C68D4942E

 

 

RECENZJE, OPINIE (PL):

 

„Easy Star All Stars to grupa nieprzeciętna. Nie grają własnych utworów, a są jednym z najbardziej znanych reggae cover bandów na świecie. O ile branie na warsztat cudzych piosenek i ich interpretacja to dość karkołomne zadanie, o tyle, moim zdaniem, Amerykanom z Easy Star All Stars granie kawałków Pink Floyd,

Radiohead czy The Beatles w każdym przypadku wychodzi świetnie! Beatlesi byli już interpretowani na chyba wszystkie możliwe sposoby – od heavy metalu do salsy. Easy Star All Stars serwuje klasyki zespołu z Liverpoolu polane smakowitym sosem reggae i dub! Na najnowszym krążku Easy Star All Stars wspaniale interpretują piosenki Beatlesów, a pomagają im w tym tak znamienici goście ze świata reggae, jak Luciano, Frankie Paul, The Mighty Diamonds, Max Romeo, Matisyahu, U Roy, Brytyjczycy ze Steel Pulse, Michael Rose czy niezrównany Sugar Minott, śpiewający o tym, że życie zaczyna się nie po czterdziestce, a po sześćdziesiątce.

Klasyki Beatlesów w wykonaniu Easy Star All Stars może i zgorszą muzycznych purystów, ale dla słuchaczy reggae będą dowodem na to, że można świetnie zinterpretować  i zagrać w stylu reggae muzykę tak odległą od muzyki z Jamajki…”

 

Marcin Kowalik

www.winylowe.com 


„Easy Star All Stars spowodował absolutne ocieplenie klimatu! Wszyscy Woodstockowicze zostali rozgrzani do czerwoności, mimo chłodnego już powietrza asfaltowa droga przeciwpożarowa ledwo wytrzymała działanie ogromu jednorazowego ciepła i energii pochodzących od ludzi bawiących się w rytm jamajskich rytmów. Pole oszalało, wszyscy skaczą, a ci co bardziej zmęczeni przynajmniej tupią nóżką raz prawą, raz lewą.”

 

www.wosp.org.pl
 

To  oryginalna i niezwykle progresywna przeróbka klasyka The Beatles „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”.

 Sukces tej płyty, jak i ich poprzednich cover albumów, pozwala nazwać ich jednym z najbardziej obecnie popularnych zespołów dub reggae na świecie. Tłumy na ich koncertach to niezwykła mieszanka fanów Pink Floyd, Radiohead, The Beatles i roots reggae. Na każdym z ich albumów celem jest muzyczna mieszanka na poziomie genetycznym, a nie parodia ze zmienionym beatem.