Basketball na trzech koncertach w Polsce!

Miniaturka

Grupa Basketball wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Grają szamańskie disco dla fanów Modeselektor, Gang Gang Dance, Buraka Som Sistema, and Tinariwen. W zeszłym roku suportowali w Poznaniu Toro Y Moi. Na żądanie publiczności, tym razem wracają na koncerty solowe.

Formacja wystąpi 7 maja we wrocławskim klubie Alive, dzień później w krakowskim klubie Re. Polską trasę zakończy koncert w poznańskim klubie Fabrika, który odbędzie się 9 maja. Basketball z Vancouver w Kanadzie to energiczna czteroosobowa rakieta napędzana żywą elektroniką, porywającymi wokalami i potężną perkusją. Oryginalne, pierwotne dźwięki przez nią wydawane stopniowo przechodzą w pulsujące tańcem beaty. Od śpiewu kosmonauty Tome’a w jego ojczystych językach, tj. chorwackim, hiszpańskim i angielskim, poprzez perskie skale, do cygańskiej werwy.

Zdjęcie

Ich lądowanie na kosmodromie sceny powinno zakończyć się wprowadzeniem zgromadzonych w katharsis wskutek zbiorowego tańca oraz przejęciem ich ciał we władanie poprzez zaakcentowanie dychotomii między gwałtownymi rytmami i skrzącymi, wschodnimi melodii. Ze swojej wycieczki po różnych światach nieustraszeni Koszykarze przywiozą różnego rodzaju automaty perkusyjne, konstelację żywych perkusjonaliów, turecką zurnę, perski santur i – uwaga! – gitarę elektryczną.

Źródło: netfan.pl