Klubowa majówka z City Sounds we Wrocławiu

MiniaturkaPo chwili wytchnienia wrocławski cykl koncertowy City Sounds powraca do dużych produkcji klubowych. Słynni przedstawiciele wytwórni Ninja Tune, austriacki mistrz downtempo oraz beatboxerska legenda ulicy, czyli The Herbaliser, Parov Stelar oraz Dub FX już w maju na scenie City Sounds!

Zdjęcie

"Klubową majówkę rozpoczniemy 13 maja występem brytyjskiej formacji The Herbaliser" – zapowiada Maciek Szabatowski, pomysłodawca i koordynator cyklu City Sounds. Po odwołanej w ubiegłym roku trasie to właśnie we Wrocławiu Jake Wherry i Ollie Teeba wraz z zespołem dadzą pierwszy od kilku lat koncert w naszym kraju.

The Herbaliser to twórcy wyśmienitych, żywiołowych produkcji z pogranicza jazzu, funku i muzyki hip-hop. Przez lata zespół w różnych konfiguracjach osobowych nagrywał dla kultowej wytwórni Ninja Tune, by w 2008r. przenieść się pod skrzydła równie uznanej oficyny !K7 Records.

Zdjęcie

Dziesięć dni później, raz jeszcze w klubie Eter, City Sounds szykuje prawdziwą zabawę dla fanów muzyki z pogranicza jazzu, downtempo oraz elektro. 23 maja gwiazdą wieczoru będzie długo wyczekiwany w Polsce austriacki skład Parov Stelar Band. Do Polski zespół przyjedzie promować swój najnowszy album zatytułowany „The Princess”.

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień.

Zdjęcie

"Wiosenny sezon sceny City Sounds zamkniemy 30 maja występem Dub FX, artysty który idealnie wpisuje się w miejski charakter naszego programu" – dodaje M. Szabatowski. Australijczyk Benjamin Stanford zwany Dub FX to fenomen muzyczny na światową skalę, który sławę zdobył dzięki żywiołowym występom na ulicach największych miast Europy. We Wrocławiu wystąpi w towarzystwie swojej życiowej partnerki Flower Fairy oraz rappera Cade’a.

Twórczość Dub FX stanowią kompozycje składające się z generowanych głównie za pomocą jego własnego głosu dźwięków, zapętlanych i przetwarzanych następnie na żywo partii przy pomocy rozbudowanych do tego celu urządzeń.Źródło: netfan.pl/citysounds.pl