Zakończył się 9. krakowski Festival PKS

MiniaturkaW niedzielę, w krakowskim Centrum Kultury „Rotunda”, zakończyła się 9. Edycja Festivalu Przeglądu Kapel Studenckich. Przez trzy dni mogliśmy usłyszeć koncerty 6 najlepszych zespołów studenckich, wyłonionych przez Jury preselekcyjne w składzie: Katarzyna Pytel, Krzysztof Bodzoń, Michał Wójcik, Paweł Chowaniec i Marcin Chatys.

Nasi PKS-owi jurorzy wykonali trudne zadanie decydując o tym, komu będzie dane zadebiutować podczas dni finałowych Festivalu. Przesłuchali nagrania 66 zespołów z całej Polski, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne, by ostatecznie wybrać sześć najlepszych kapel.

Pierwszego i drugiego dnia festiwalu mogliśmy usłyszeć zespoły: DOT, Kasię Sochacką z Zespołem, MEOW, Petite Illusion, Two Red Triangles oraz Seven Seeds. Wybrańcy zagrali koncerty na dużej scenie, przed widownią i Jury głównym: Mariką, Adamem Grzanką, Tymonem Tymańskim, Piotrem Maślanką oraz Rafałem Żygielem.

Imprezie towarzyszyły spotkania z jurorami w krakowskim Empiku na Rynku Głównym 5 – Tymonem Tymańskim w sobotę oraz Mariką w niedzielę. Oba prowadzone były przez dziennikarza muzycznego i kabareciarza Adama Grzankę. Podczas nich zgromadzeni fani mogli zadawać zaproszonym gościom pytania dotyczące planów muzycznych i zespołów, które przyszło im oceniać w trakcie festiwalu.

Finaliści 9. edycji Festivalu PKS ubiegali się o dwie nagrody: nagrodę publiczności oraz nagrodę główną przyznawaną przez Jury. Było o co walczyć – zdobywców nagrody głównej usłyszymy podczas Juwenaliów Krakowskich jako suport Kultu (w niedzielę 20 maja). Otrzymają oni również szansę nagrania płyty w katowickim studiu Katofonia, zagrają koncert w krakowskim Empiku oraz będą mieli okazję udzielić ekskluzywnego wywiadu w AntyRadiu. Nagrodą publiczności jest natomiast wyjazd do Zawoi i możliwość zagrania koncertu w Klubie Winiarnia.

Zdjęcie

Podczas tegorocznej edycji festiwalu pierwszą z nagród – nagrodę publiczności – otrzymał zespół Seven Seeds, który porwał pasażerów naszego muzycznego autobusu chwytliwymi brzmieniami i pozytywną energią. Nagrodę główną, werdyktem Jury, dostał zespół Meow. Wyjątkowy głos Magdy Przybyszewskiej połączony z intrygującymi brzmieniami żywych instrumentów i elektronicznym podkładem okazał się idealnym duetem.

Oprócz debiutujących zespołów studenckich na Festivalu wystąpili znani szerszej publiczności i popularni: L.Stadt, Tymon Tymański & The Transistors oraz Łąki Łan.

Wszystkie koncerty, zarówno finalistów, jak i gwiazd spełniły oczekiwania publiczności. Wyjątkowo entuzjastycznie pasażerowie muzycznego PKS-u przyjęli zespół Łąki- Łan. Było energetycznie i gorąco! Dopiero dwukrotny bis zaspokoił publiczność, choć większość z nich czeka już na kolejną trasę muzycznego autobusu, która odbędzie się za rok!

Źródło: netfan.pl/uj.edu.pl