The American Dollar odwiedzą Polskę za trzy tygodnie

MiniaturkaPostrockPL oraz Klub Hydrozagadka zapraszają na koncert The American Dollar w Warszawie. Zespół zagra w stolicy 14 maja. Supportować będzie go gdańska grupa Spoiwo.

The American Dollar to nowojorski duet w skład którego wchodzą multiinstrumentaliści: Richard Cupolo i John Emanuele. Ich oryginalna i charakterystyczna twórczość opiera się na melodiach i atmosferze post-rocka oraz spokojnych i przestrzennych dźwiękach ambientu. Tradycyjne instrumenty jak gitara i perkusja wspierane są przez elektronikę tworząc niepowtarzalne kombinacje jazgotu, spokoju, melodii i emocji. W ciągu prawie 7 lat istnienia i dzięki łącznie 7 wydawnictwom zespół zbudował swój niepowtarzalny styl i markę na miarę Explosions In The Sky, The Album Leaf czy Mogwai. Kwietniowo-majowa trasa po Europie, promująca nowy album "Awake In The City" (premiera 24 marca 2012) jest pierwszą tak długą i obejmującą kilka krajów wizytą na Starym Kontynencie.

Zdjęcie

Spoiwo - młody, ale doświadczony (supportował m.in. Maybeshewill i Jeniferever) zespół z Gdańska. Swoje charakterystyczne brzmienie wykorzystują do kreowania nastrojowych kompozycji, w których harmonie łączą się z szaleństwem, a smutek potrafi eksplodować radością. Trwale oscylują wokół post-rocka łącząc go z gitarowym ambientem. Zespół właśnie nagrywa nowy materiał, który promuje utwór „Years of Silence”.

Źródło: netfan.pl/Post-rockPL