Gwiazdy muzyki disco wystąpią we Wrocławiu!

MiniaturkaJuż 2-go czerwca we Wrocławiu w Hali Stulecia odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal poświęcony muzyce disco – prawdziwej królowej dyskotek 80 i 90-ch lat. Wszyscy którzy w tam tych czasach bawili się na parkietach dyskotek i prywatek będą mieli możliwość na chwile przenieść się w czasie i znów zatańczyć i zaśpiewać w rytm dobrze znanych i lubianych przebojów.

Podczas festiwalu wystąpią aż pięć gwiazd muzyki disco: Sandra, CC Catch, Boney M., Savage i Lou Bega. Jedną z największych Gwiazd festiwalu będzie Sandra, która wraz ze zespołem wystąpi pod koniec czterogodzinnego koncertu. Fani muzyki pamiętają Sandrę z takich przebojów jak Maria Magdalena czy Everlasting Love, a mężczyźni nie mogą zapomnieć jej uroczego uśmiechu. W latach 80-tych Sandra królowała na każdej prywatce, przebijając popularnością Madonnę.

Festiwal Discotex to również ostatnia możliwość zobaczenia w Polsce C.C. Catch, z tego powodu że artystka ogłosiła zakończenie kariery w 2012 roku. C.C. Catch, a właściwie Caroline Catherine Müller przez lata współpracowała z Dieterem Bohlenem z zespołu Modern Talking. Dieter Stworzył dla niej takie przeboje jak „I Can Lose My Heart Tonight” czy „Welcome To The Heartbreak Hotel”, które do dnia dzisiejszego rozgrzewają publiczność.

Podczas festiwalu nie może zabraknąć legendy muzyki disco – grupy Boney M., z takimi słynnymi utworami jak „Rivers of Babylon”, „Daddy Cool”, „Rasputin” oraz wspomnieniem żywiołowego Bobby Farrela. Jest to ukłon organizatorów w stronę początków disco z 70-tych lat. Obecnie istnieje kilka formacji zespołu Boney M. W pierwszej edycji Discotex pojawi się Maizie Williams, która jest jedną z trzech oryginalnych wokalistek grupy. Maizie wraz ze zespołem zaśpiewa swoje największe przeboje.

Festiwal Disco nie może się odbyć bez przedstawiciela popularnego nurtu - Italo disco. Na Discotex pojawi się założyciel tego nurtu czyli Savage. Savage to pseudonim artystyczny Roberto Zanetti’ego. Podczas koncertu Roberto zaśpiewa niezapomniane „Only you”, „I’m loosing You” oraz „Goodbye”. Savage był międzynarodową gwiazdą w latach 80-tych, później miał kilkuletnią przerwę w karierze, ale w 2009 znów wrócił do komponowania i stworzył singiel Twothousandnine. Swoja karierą wokalną Robert Zanetti łączył z działalnością producenta muzycznego, wspierał takich wokalistów jak Ice MC, DoubleYou, Alexia, Corona czy Zucchero.

A kto będzie w stanie ustać podczas brzmienia utworów Lou Begi? Występ tego piosenkarza to główna atrakcja dla osób, które dorastały w latach 90-tych. Słynne Mambo no.5 i Sweet Like Cola to dla nich prawdziwa zabawa i wspaniałe wspomnienia. Lou Bega ma wyjątkowy dar napełniania publiczności swoją niesamowicie pozytywną energią. Nie można tego przegapić!

Plakat

O festiwalu

Narodziny DISCOTEX to dowód na to, że mimo upływu lat muzyka disco nadal podnosi ciśnienie w krwi, gwarantuje niepowtarzalną atmosferę oraz wywołuje wspaniałe wspomnienia. Discotex jest uniwersalnym festiwalem muzycznym łączącym całe pokolenia, przecież tutaj chodzi tylko o prawdziwą wspólną zabawę!

Organizatorzy mają nadzieję, że festiwal stanie się cykliczną imprezą, która będzie się odbywać w różnych miejscach Polski.

Źródło: netfan.pl/discotex.pl