Loco Star i DJ Envee wystąpią w Herezji

Miniaturka

Zespół Loco Star powraca z długo wyczekiwaną, nową płytą. Premiera po wakacjach, ale już 12 maja w warszawskiej Herezji będzie można usłyszeć część materiału z nadchodzącego krążka. Po koncercie za deckami stanie Envee, czołowy polski producent, którego sety DJ'skie to niepowtarzalny miks stylów i gatunków muzycznych.

Loco Star to gwiazda rodzimego alternatywnego popu, nieodbiegająca niczym od zagranicznych artystów gatunku. To klubowo – chilloutowe brzmienia, łączące różne rodzaje muzyki elektronicznej i żywych instrumentów oraz zmysłowego, pięknego wokalu. Muzyka zespołu to przede wszystkim nowatorskie podejście do formuły piosenki – na albumach zespołu nie brakuje pięknych, chwytliwych melodii, ale są także odważne, instrumentalne improwizacje. Klimat jaki tworzą muzycy Loco Star jest w jednolity, ciepły i radosny, z lekkością skaczący po skali nastrojów. Różnorodność tej muzyki nie pozwala słuchaczowi się nudzić. Nadaje się do klubu, a jednocześnie zachowuje formę piosenki.

W skład formacji wchodzą osoby od lat związane z alternatywną sceną muzyczną. Liderem, głównym kompozytorem i producentem jest Tomek Ziętek (trąbka, syntezatory, samplery), znany z grupy Pink Freud. Ciepły, zadziorny i niezwykle emocjonalny głos należy do bardzo utalentowanej wokalistki - Marsiji (Novika, Smolik, Fox, ex Silver Rocket), dźwięki basu serwuje Pat (Homosapiens, Marysia Peszek, ex Silver Rocket), a na perkusji gra Kuba Staruszkiewicz (ex Pink Freud, Tymon Tymanski Yass Ensamble, Jazz Out, Maria Peszek).

Plakat

Po bardzo dobrej debiutanckiej płycie pt. „Loco Star” zespół wzięła pod swoje skrzydła wytwórnia „Kayax”, gdzie w 2008 roku wydany został drugi album - „Herbs“. W muzycznym podsumowaniu tygodnika „Przekrój”, a także wielu muzycznych portali, album ten znalazł się wśród 10 najlepszych płyt roku 2008. Rzadko zdarza się, by artysta brzmiał równie dobrze na koncertach jak i na płycie, a tak jest w przypadku Loco Star. Utwory na koncercie przybierają bardziej dynamiczny charakter. Elektryzują swoją energią, a jednocześnie utrzymują klimat subtelności i tajemniczości, hipnotyzując publiczność. Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach w Polsce - m.in. Heineken Opener, Selector Festiwal, Era Nowe Horyzonty, Free Form Festiwal, a także koncertował za granicą. Obecnie formacja kończy prace nad trzecią płytą, której premiera planowana jest na październik tego roku. W maju pojawi się pierwszy singiel „Artifiction” wraz z remiksami autorstwa m.in Chmara Winter. Koncert w Herezji jest pierwszym w stolicy, na którym będzie można usłyszeć kompozycje z przygotowywanego albumu.

Zdjęcie

Po Loco Star wystąpi inny artysta z labelu Kayah – Envee. Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów. DJ, muzyk i kompozytor, ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Koop, Novika, Natu, Sistars, Maria Peszek, Fisz, Smolik czy Tomasz Stańko. Współtwórca uznanego w kraju i za granicą kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers). Envee to niezwykle barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie aż do nowojorskiego disco i hip–hopu to rytmy wpisujące się w jego wizytówkę. Gwiazda wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą: Heineken Open`er, Tauron Nowa Muzyka, Malta Festival, Boogie Brain, Pohoda, Brave, Summer of Music, Selector i Creamfields, a także Sacrum Profanum w Krakowie.

Źródło: netfan.pl/herezja.com