ITF CHAMPIONSHIPS

Jednym z głównych zadań ITF jest organizacja międzynarodowego turnieju dla dj-ów/ turntablistów.

W każdym kraju, w których działa ITF organizowane są zawody na takich samych zasadach(I.T.F. World Wide Rules). Tak więc każdy oddział ITF ma swojego mistrza, który wygrał krajowy turniej. Następnie ITF zaprasza wszystkich dj-ów, którzy wygrali zawody w swoich krajach na I.T.F. World Championship

I.T.F. World Wide - od powstania, czyli wiosny 1996 ITF z małej organizacji działającej w San Francisco, przerodziła się w Federacje, która ma swoje oddziały w ponad 16 krajach m. in. Japonia, Niemcy, Belgia, Dania, Kanada, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Holandia, Anglia, USA, Szwajcaria, Luxemburg, Francja, Polska.

Plan poszczególnych imprezw Polsce:
- 01.05.2004 - Gdańsk, klub Żak (gość specjalny: CUT KILLER)
- 02.05.2004 - Warszawa, klub Ground Zero (gość specjalny: CUT KILLER)
- 07.05.2004 - Katowice, Mega Club (gość specjalny: TONY VEGAS)

Czwarta impreza to finał:
- 02.10.2004 - Warszawa (goście specjalni: Lordz of fitness)

W tym roku po raz pierwszy rozegrane zostaną też pojedynki o tytuł Mistrza Polski ITF w kategoriach:
- scratching
- beat juggling
- advancement
(scratch, beat juggling, drumming, granie na tone moverach, sprzężenia zwrotne)

Turntablista - osoba, która używa gramofonu, mixera oraz płyt winylowych jako ośrodków do odtwarzania, miksowania oraz kreowania nowych dźwięków i muzycznych kompozycji. Dzięki manipulowaniu płytami może wpływać na dźwięk oraz tworzyć muzykę na takich samych zasadach jak np. gitarzysta, czy pianista.

REGULAMIN:
A.) Głównymi kryteriami jakimi jury kieruję się przy ocenianiu są: Kompozycja programu, Trudność, Dokładność, Oryginalność.
B.) Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać po jednej rundzie to 100 (od jednego sędziego).
C.) O lokacie jaką zajmuje zawodnik decyduje liczba zdobytych punktów.
D.) Począwszy od 1/8 finałów, zawodnik który w pojedynku uzyska większą ilość punktów awansuje do kolejnej rundy
E.) Na wynik nie ma wpływu: dissowanie, body tricks, dobór płyt, czy też reakcja publiczności. Nie oznacza to jednak, że np. dj-owi, który w swojej rutynie dissuje przeciwnika zostaną odjęte jakieś punkty. Jury ocenia tylko umiejętności.
F.) Decyzje sędziów są ostateczne i nie podlegają roszczeniu ze strony startujących. Startujący powinni szanować przeciwnika i walczyć honorowo.

Formuła turnieju: Pierwszy etap to eliminacje na podstawie przesłanych kaset VHS z pięciominutowym pokazem swoich umiejętności. Jury wybierze 16 najlepszych dj-ów do bezpośredniej walki. Drugim etapem są eliminacje podczas turnieju: każdy dj ma 3 minuty na prezentację swojego programu.

Następnie jury wybierze 8, którzy zostaną rozstawieni wg. ilości zdobytych punktów. Teraz dj, który uzyskał najwięcej punktów spotka się w trzecim etapie z djem który uzyskał ich najmniej; dj z drugą lokatą spotka się z djem z siódmą lokatą itd. Etap trzeci rozgrywany jest pojedynkami head to head. Oznacza to, że dj "A" w pojedynku z djem "B" w pierwszej rundzie ma 90 sekund na swój program, następnie dj "B" odpowiada na to swoimi 90 sekundami. I w drugiej rundzie ponownie dj "A" ma 90 sekund i dj "B" 90 sekund. Po dwóch rundach pojedynek jest skończony, a jury decyduje kto przechodzi do czwartego etapu. W czwartym etapie także dj'e walczą systemem head to head (2x 90 sek). W finale (walka o 1 i 3 miejsca) dje mają do dyspozycji dwa sety po dwie minuty. Tak więc każdy startujący powinien mieć przygotowane sety: 1x 3 minuty; 4x90 sek; 2x 2 minuty.Strona główna ITF : http://www.hip-hop.com/