Red Bull Music Academy - Tempo Clash

MiniaturkaJuż 12 maja odwiedzając katowicki Plac Sejmu Śląskiego (Jazz Club Hipnoza) poczujecie się jak w najlepszych londyńskich klubach! Impreza Red Bull Music Academy Tempo Clash, uznana przez The Independend za jedno z 10 najgorętszych wydarzeń klubowych w stolicy Wielkiej Brytanii to kilka godzin muzyki w wykonaniu tych DJów, którzy niepodzielnie rządzili parkietami w zeszłym roku.

Zdjęcie

Zobaczycie między innymi reprezentanta wytwórni Brainfeeder, Kutmaha, współodpowiedzialnego za międzynarodowy sukces Flying Lotusa i Gaslamp Killera miłośnika abstrakcyjnych rytmów i amerykańskiego hip-hopu, który nie bojąc się żadnych ograniczeń zestawia w swoich setach funka z dancehallowymi basami, tworząc taneczną mieszankę, przyprawioną smakami z całego świata. Podobnych wrażeń dostarczy Wam również Kidkanevil – artysta odpowiedzialny za powstanie terminu „imaginary hip-hop”, który w najlepszy sposób opisuje komponowaną przez niego muzykę.

Zdjęcie

Sięgając do praktycznie wszystkich odmian hip-hopu, od mocno jazzujących brzmień w tradycji legendarnego J-Dilla po kwadratowe rytmy, kojarzone z klasycznym West Coastem i dodając do nich odrobinę IDMu oraz soulową wrażliwość, od lat podbija publikę brytyjskich klubów, a jego sety zaliczane są do najlepszych na świecie. Razem z nimi pojawi się jeden z najbardziej kreatywnych turntablistów i DJ-ów na świecie, Jim Coles, przywożąc swój nowy projekt – Om Unit.

Znając jego poprzednie dokonania pod szyldem 2Tall, możecie się spodziewać wirtuozerskiego popisu na dwa gramofony, laptop i przenośną elektronikę, w którym hip-hop egzystuje na równych prawach z garażowym drum’n’basem, a całość spinają kosmiczne brzmienia klawiszy, wyrwane wprost z najbardziej psychodelicznych nagrań z lat 70-tych.

Zdjęcie

Niekwestionowanym gwiazdom towarzyszyć będą również debiutanci. Pierwszy z nich to Blue Daisy - najnowszy nabytek wytwórni Black Acre, który udowadnia, że nawet w 2012 roku jest miejsce na hipnotyczny, instrumentalny trip-hop, tkwiący korzeniami w latach 90-tych, na tyle jednak wizjonerski, by przynieść jego twórcy porównania z Flying Lotusem i uznanie wśród tak liczących się krytyków, jak Mary Anne Hobbs, regularnie promującej jego utwory w swoich audycjach.

Zdjęcie

Drugi natomiast to ukrywający się pod pseudonimem Offshore Brytyjczyk Ewan Robertson, którego muzyka oparta na basach i elektronicznych manipulacjach powinna spodobać się każdemu miłośnikowi dubstepu, znudzonemu coraz mniejszą pomysłowością gwiazd gatunku. Pięciu doskonałych DJ-ów, kilkanaście godzin muzyki, której nie usłyszycie nigdzie indziej i to wszystko w samym centrum Katowic!

Źródło: netfan.pl/jazzclub.pl