DJ Adamus znów na Gdynia Film Festival

MiniaturkaWczoraj, czyli 7.05.2012 r. rozpoczęła się jedna z największych imprez filmowych w Polsce – 37. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia Film Festival. O oprawę muzyczną tegorocznej gali, na której przyznana zostanie nagroda Złotych Lwów dla najlepszego filmu, zadba formacja DJ Adamusa, Wet Fingers.

DJ Adamus, czyli Adam Jaworski, muzyk, kompozytor, dziennikarz, a także producent muzyczny na polskiej scenie działa od 2000 roku. Jego wspólny projekt z DJ-em i producentem Mafia Mike pod nazwą Wet Fingers wsławił się remiksami znanych polskich artystów i takimi kompozycjami jak Nu Limit, Hi Fi Superstar czy Esamba 2010, które znalazły się pośród najchętniej granych i najlepiej sprzedających się singli muzyki klubowej.

Zdjęcie

Duet Wet Fingers przygotowuje także muzykę do produkcji teatralnych i filmowych. Ostatni przebój Turn Me On został wykorzystany w nagrodzonym Srebrnymi Lwami na ubiegłorocznym Gdynia Film Festival filmie Sala Samobójców i był częścią jego kampanii promocyjnej.

Muzycy z Wet Fingers już po raz drugi stworzą oprawę muzyczną oficjalnej gali Gdynia Film Festival. „Bardzo nas cieszy, że znów możemy pracować przy tym projekcie, szczególnie, że jesteśmy wielkimi fanami dobrego kina” – mówi DJ Adamus. „Polska kinematografia dynamicznie się rozwija i sięga po nowe środki wyrazu, co było widać między innymi w filmie Sala Samobójców. Pisząc muzykę na galę przyznania Złotych Lwów inspirujemy się nominowanymi produkcjami, jak również scenografią zaprojektowaną na tę imprezę, która wydaje nam się w tym roku dość ciekawa” – dodaje muzyk.

Oprawa muzyczna będzie stanowić intrygujące połączenie muzyki klasycznej z taneczną i elektroniczną. Jak przyznaje DJ Adamus, tworzenie kompozycji na specjalne zamówienie to ciekawe wyzwanie, szczególnie w przypadku takich projektów jak festiwal filmowy, ale wymaga też od twórców pewnej dyscypliny. Efekt pracy Wet Fingers usłyszymy już 12 maja na uroczystej gali 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Źródło: netfan.pl/mediametropolis.pl