Molly Nilsson wystąpi we Wrocławiu!

MiniaturkaPrzed nami niesamowity koncert we wrocławskim klubie Falanster! Już 28 maja wystąpi szwedzka wokalistka Molly Nilsson! Na scenie pojawią się również Terror Bird oraz DJ Lutto Lento!

Molly Nilsson  jest 26-letnią wokalistką. Pochodzi ze Szwecji, a obecnie mieszka w Berlinie. Molly jest całkowicie samowystarczalnaŁ zarówno muzykę, jak i teksty piosenek tworzy sama, zasadę DIY (zrób to sam) wykorzystuje także przy kręceniu i montowaniu osobliwych teledysków, co więcej, farbuje promocyjne koszulki! Jej muzyka, to mieszanka synthpopowych loopów z archaicznym automatem perkusyjnym, która jest tłem dla niesamowicie wrażliwych tekstów, wyśpiewanych dream-popowym wokalem. Całość dopełniają ciepłe, proste melodie. Ma na swoim koncie cztery albumy.

Zdjęcie

Terror Bird  powstał w 2006 roku. Projekt założyły trzy dziewczyny mieszkające na stałe w Vancouver w Kanadzie. Ich twórczość określić można jako chwytliwe electro-popowe piosenki pełne śliskich syntezatorów rodem z lat 80, uzupełnionych uroczym, dobiegającym jakby zza światów głosu głównej wokalistki. Jest to ich pierwszy i jedyny koncert w Polsce!

DJ Lutto Lento  jest muzykiem oraz właścicielem kasetowej wytwórni Sangoplasmo Records. W swoich setach didżejskich najczęściej wykorzystuje taneczne hity muzyki popularnej deformując je i przekształcając w ciężkie, hipnotyczne i somnambulistyczne techno.

Zapraszamy więc 28 maja do wrocławskiego klubu Falanster o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu dostępne w Falansterze.

Autor: Jagoda Domagalska
Źródło: popmag.pl