Sub Focus i polscy artyści na Burn Selector Festival

MiniaturkaW line-upie Burn Selector Festival są już Chase & Status oraz Magnetic Man. Do artystów, którzy wystąpią na festiwalu dołącza kolejny wykonawca z tego obszaru muzycznego, czyli Nick Douwma, znany jako Sub Focus.

W Krakowie zobaczymy jego DJ'skie wcielenie, od którego dziesięć lat temu zaczynał swoją karierę. Sub Focus pracuje obecnie nad kontynuacją debiutanckiego, imiennego albumu, który ukazał się w 2009 roku nakładem prestiżowej drum’n’bassowej wytwórni RAM. Przebojowe single - „Splash” oraz „Could This Be Real” - plasowały się na wysokich miejscach list sprzedaży. Ten sukces powtarzają także kolejne utwory, przymierzane zapewne do tegorocznego krążka. Prestiżu Sub Focusowi dodają remixy stworzone m.in. na potrzeby The Prodigy czy Empire OF The Sun i oraz stała kooperacja z UKF, prawdziwą instytucją na basowej scenie w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie

Oprócz tego festiwalowy line-up zapełnią polscy wykonawcy. Poniżej przedstawiamy kilku z nich.

The KDMS
Angielsko-polski duet The KDMS, czyli Kathy Diamond oraz Max Skiba lada dzień wyda debiutancki album. Płyta „Kinky Dramas & Magic Stories” ukazuje się w znanej niemieckiej wytwórni Gomma, co udowadnia, że pomysł i skuteczność są drogą do osiągnięcia zagranicznego sukcesu. Bo sukcesem jest nie tylko release w zagranicznym labelu, ale także mega-pozytywne opinie czołowych producentów i DJ’ów, począwszy od Tenasnake, przez Erola Alkana , na Aeroplane kończąc. Jeśli dodamy do tego remix „Wonderman” wykonany przez Justusa Köhncke i Alexisa Taylora z Hot Chip, mamy strzał idealny, którego w tym roku na Selectorze nie mogło zabraknąć.

We Call It A Sound
We Call It A Sound to finaliści konkursu Coke Live Fresh Noise, którzy spełnili pokładane w nich nadzieje wydanym w 2010 roku albumem „Animated”. Kilka dni temu wydali „Homes & Houses”, płytę, na której kontynuują elektroniczne wycieczki, eksperymentują z formą i jawią się jako jedni z najciekawszych kompozytorów polskiego alt-popu.

Sinusoidal
O zachwytach Tricky’ego nad polską formacją wie już chyba każdy, kto choć trochę interesuje się polską sceną elektroniczną. Były muzyk Massive Attack jest nad Wisłą prawdziwą ikoną i twarzą trip-hopu – gatunku, w którym wrocławski duet czuje się najlepiej. Michał Siwak i Adrianna Strycz reaktywowali Sinusoidal dwa lata temu, a w 2011 roku wydali EP’kę oraz album „Out Of The Wall”. I choć Bristol Sound to najbardziej słyszalna inspiracja Sinusoidal, na ich debiucie znajdziecie nawiązania do najnowszych muzycznych trendów.

Rebeka
Niezwykle rzadko decydujemy się na koncerty tego samego wykonawcy rok po roku, ale w przypadku poznańskiego duetu Rebeka nie mieliśmy wątpliwości. Od czasu występu na BSF’11 Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny zagrali szereg koncertów, budując solidną grupę fanów, ale przede wszystkim nakładem portugalskiego DISCOTEXAS wydali singiel „Stars” – jedną z najlepszych rzeczy jaką ostatnio słyszeliśmy.

Blossom
Owszem, zwrot chill-out stał się już mocno niemodny, ale nasuwa się naturalnie podczas kontaktu z debiutanckim albumem Łukasza Czajewskiego aka Blossom. Debiut „Blue Ballons” tworzy klimat znany z najlepszych wydawnictw Ninja Tune, a sam Blossom pracuje na samplach i żywych instrumentach, czyli tak jak najważniejsi przedstawiciele wspomnianej wytwórni. Podczas koncertu Blossomowi będzie towarzyszył saksofonista, kontrastujący downtempowe brzmienie muzyki wyprodukowanej przez poznaniaka.

Źródło: netfan.pl/selectorfestival.pl