II Otwarte Mistrzostwa Podhala RABKA 2000

Już po raz drugi FLASH DISCOTECH i DYSKOTEKA - KINO "ŚNIEŻKA" oraz

PAWEŁ WACŁAWIK i ADAM SULARZ pod patronatem DEE JAY mix club oraz P.S.P.M. zaprosili prezenterów z całej Polski do Rabki na OTWARTE MISTRZOSTWA PODHALA PREZENTERÓW DYSKOTEK .

W dniu 26 stycznia 2000 roku /środa/ o godzinie 20:00 prowadzący imprezę Andrzej Sokołowski i Adam Sularz przywitali publiczność, gości i startujących zawodników. Po prezentacji sponsorów mistrzostw, a byli nimi: FIRMA D.S.V. wyłączny dystrybutor sprzętu marki PIONEER na Polskę - fundator głównej nagrody, BROWAR ŻYWIEC, SALON ŚWIATŁA I DŹWIĘKU FLASH DISCOTECH - KRAKÓW , "ELMARK"- RABKA autoryzowany przedstawiciel WIZJI TV i CYFRY+, sklepy firmowe WRANGLER i AMERICANOS - RABKA, JÓZEF ZBOZIEŃ właściciel RESTAURACJI - DYSKOTEKI „JODEŁKA" w Kamienicy oraz RESTAURACJI - DYSKOTEKI "KICZORA" w Szczawie, DYSKOTEKA - KINO "ŚNIEŻKA" w Rabce oraz KLUB - DYSKOTEKA "M.R." w Rabie Wyżnej, zaproszono pierwszych startujących zawodników do prezentacji przygotowanych programów. Zgłosiło się do udziału w turniejułącznie 31 prezenterów występujących solo lub w duetach. Obok znanych i uznanych prezenterów wystąpiło wielu debiutantów (kilku poradziło sobie bardzo dobrze) oraz dwa duety, które powstały dzień wcześniej (tylko na turniej w Rabce). W przerwach pomiędzy poszczególnymi występami zawodników zabawiał licznie zgromadzoną publiczność DJ.TWEETY (PAWEŁ WACŁAWIK). Około północy zaprezentowano pokaz możliwości aparatury PIONEER PRO. DJ HEJZEL (nadworny prezenter PIONEERA) pokazał co można wycisnąć z miksera DJM-500, dwóch odtwarzaczy CDJ-500 oraz efektora EFX-500. Trzeba przyznać, że kilka osób zaniemówiło z podziwu, a publiczność wielkimi brawami pokaz ten nagrodziła. Przesłuchania eliminacyjne zakończyły się około godziny trzeciej nad ranem, ale dla wielu uczestników i gości był to dopiero początek tak pięknie rozpoczętego wieczoru.

W czwartek skoro świt (godz. 13'00) zebrało się (przy stole pingpongowym) jury w składzie Robert Sroczyński, Dariusz Chojnacki /PIONEER/, Piotr Mitkowski, Jacek Łach, Andrzej Sokołowski, Adam Sularz oraz Artur Knych /sędzia techniczny/. Po dwóch godzinach obrad ustalono skład finałowej ósemki.

O godzinie 16.00 Jurorzy spotkali się z prezenterami startującymi w turnieju, przekazując im uwagi co do występów eliminacyjnych, oraz przekazując rady jak ustrzec się błędów w następnych startach turniejowych. Przerwano spotkanie, gdy pod Kino "Śnieżka" podjechały sanki, a kapela góralska zagrała zbójnickiego. Gdy zapalono pochodnie i usadowiono się w sankach kulig ruszył z kopyta. Poprowadził go jadący wierzchem na pięknym rumaku Robert Sroczyński, a za nim w pierwszych saniach kapela. Niektórzy uczestnicy kuligu wzięli wodze w swoje ręce (A.Sokołowski) i trzeba przyznać, że koń nie miał nic przeciwko temu.

Po dotarciu nad Poniczankę zastaliśmy wielkie ognisko, a nad nim dwa piekące się barany, niektórzy twierdzą, że były to baranice (czyli żony barana). Jak zwał tak zwał, ale trzeba przyznać, że pieczyste było przepyszne. Były również pod dostatkiem napoje na bazie miodu, które miały na celu zapobieżenie kłopotom żołądkowym.

Wieczorem w kinie Śnieżka po rozpoczęciu imprezy i ogłoszeniu ósemki finalistów, Dariusz Chojnacki (przedstawiciel firmy D.S.V. - wyłącznego dystrybutora sprzętu PIONEER na Polskę) oraz Paweł Wacławik zaczęli mocno rozgrzewać publiczność. Dariusz Chojnacki pokazał startującym w turnieju prezenterom, że oceniając ich występy, dokładnie wie o co chodzi w miksowaniu nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. Występy finałowe rozpoczął duet Piotr Suchocki - Robert Gorsiak, i wierzcie mi, takiego show na estradach turniejowych nie widziano bardzo dawno. Sala szalała wraz z "Suchym" i "Omenem", który wyszedł na stół, wziął gramofon, ustawił go pionowo na kolanie i w takiej pozycji scratch’ował. Nie udało się pokonać tego duetu nawet "Strażakowi" w parze z "Vivaldim" (Jarosław Jaworski i Waldemar Wojtczak) mimo tego, że byli wspomagani na żywo przez wokalistę B.O.D.. Jarosław Chudzicki (DJ. "Misiek") w swoim programie wykorzystał swój pseudonim i zrobił z siebie "Białego Miśka", unikając błędów, które popełniał w dotychczasowych turniejowych startach zaprezentował bardzo dobry program. Godne odnotowania jest to, że do finału zakwalifikowały się dwa debiutanckie duety. Szczególnie duet Robert Możdżeń i Piotr Dziwisz z Raby Wyżnej zwrócił uwagę jurorów. Jak dobrze popracują to będą silną konkurencją w następnych turniejach. W połowie zmagań finałowych mogliśmy po raz drugi podziwiać pokaz możliwości jakie dla wprawnego DJ’a stwarza aparatura firmy PIONNER. Przez cały wieczór jak było to tylko możliwe DJ "Tweety" organizował konkursy w których nagrodami były upominki od sponsorów m.in. ATOMIC TV. Znakomita zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a właściwie do wczesnych godzin porannych. Szkoda, że Pan Prezes nie zaszczycił nas swoją obecnością (a obiecał), ale zmogła Go grypa.

WYNIKI II OTWARTYCH MISTRZOSTW PODHALA PREZENTERÓW DYSKOTEK

I miejsce - Piotr SUCHOCKI - Robert GORSIAK - Białystok / Płock (4pkt.)
I I miejsce - Jarosław JAWORSKI - Waldemar WOJTCZAK - Warszawa / Ostrów Wlkp. (3pkt.)
III miejsce - Jarosław CHUDZICKI - Nowy Targ (2 pkt.)

Po raz pierwszy w historii turniejów wszyscy zgadzali się z werdyktem jury.
II OTWARTE MISTRZOSTWA PODHALA PREZENTERÓW DYSKOTEK odbyły się pod patronatem medialnym RADIA PLUS, GAZETY KRAKOWSKIEJ, DJ's MAGAZINE oraz ATOMIC TV.
Panowie Krzysztof Bylina i Jan Czyszczoń ,właściciele kina Śnieżka, serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom turnieju oraz prezenterom, którzy nie startowali w turnieju, ale swoją obecnością i znakomitą zabawą przyczynili się do stworzenia znakomitej, niepowtarzalnej atmosfery. "Wujo Adam" dowiedział się, że w przyszłym roku na ognisku będzie serwowana cielęcina...

"Wujo Adam"