DJ Pat Poree jako support Parov Stelar Band

MiniaturkaZnamy już nazwę supportu, który rozgrzeje publiczność przed polskimi koncertami Parov Stelar Band "Princess Tour". Będzie to pochodzący z Austrii DJ Pat Poree. Pat Poree to muzyk i producent który, od 2008 roku jest członkiem składu Parov Stelar Band. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1994 roku, sięgając po różne style muzyczne od rocka, funku do jazzu i swingu.

Zdjęcie

Obecnie DJ Pat Poree przygotowuje swój debiutancki album, który ukaże się wiosną 2012 roku. DJ Pat Poree w roli supportu na polskiej trasie Parov Stelar Band!

Parov Stelar to pochodzący z Austrii producent, Marcus Füreder. Jego album pt. „Rough Cuts” wydany w 2004 roku otworzył mu drzwi do muzycznej kariery. W jego twórczości pojawiają sie różne gatunki muzyczne, od trip-hopu, lounge i downtempo po typowe elektroniczne brzmienia. W utworach Parova usłyszeć można także  trąbki, kontrabas czy fortepian. Muzyk wydał w sumie trzy solowe płyty oraz wspólną z The Wolf Mayer Orchestra. Jego utwory znalazły się na takich składankach jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce na kompilacji z cyklu „Pinacolada”.

Krążek "Coco" inspirowany swingiem i jazzem lat 20. xx wieku, wydany został w 2009 roku. Album składa się z dwóch płyt. Pierwsza zawiera brzmienia nu jazzowe, a druga to zbiór house’owych numerów DJ'a, które dotychczas były dostępne tylko na singlach.

Źródło: netfan.pl/go-ahead.pl