Cudawianki 2012: Ujawniono zagraniczne gwiazdy!

MiniaturkaZ wielką przyjemnością ogłaszamy, że międzynarodowymi gwiazdami, jakie wystąpią w dniu 30 czerwca 2012 na Plaży Śródmieście w Gdyni będą TRICKY oraz charyzmatyczna, brytyjska wokalistka EBONY BONES! wraz z zespołem.

Line up dopełniają występy Fisza Emade oraz zespołu Sofa. Scena koncertowa zapowiada się nadzwyczaj energetycznie. Każdy z zespołów reprezentuje inny nurt muzyczny, tworząc wybuchową mieszankę na powitanie lata. TRICKY to przede wszystkim brytyjska gwiazda trip-hopu, znana ze współpracy z Massive Attack, twórczości solowej, aktorskiej oraz wielu innych projektów muzycznych angażujących międzynarodowe gwiazdy. Do Gdyni przyjedzie po 2-letniej przerwie od ostatniego, doskonale przyjętego koncertu na Open’er Festival.

Zdjęcie

Ebony Bones!, która jest nie tylko piosenkarką, ale również performerką, aktorką, a przede wszystkim ikoną awangardowej mody zaprezentuje materiał ze swojego świetnie ocenionego debiutu płytowego z 2009 roku „Bones Of My Bones“, dzięki któremu szybko stała się rozpoznawalną i docenianą artystką muzyki alternatywnej, jednocześnie nie zapominając o materiale z nowej płyty, która ukaże się w 2012 roku.

Zdjęcie

Scena Muzyczna jest kulminacyjnym punktem programu Cudawianków – z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych. Muzycy wystąpią w niezwykłej, architektonicznej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary, uznanego scenografa i artysty wizualnego na imponującej scenie ulokowanej na Plaży Śródmieście.

Przypominamy, że wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni. Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. W programie także: bogata sekcja warsztatowa – Aleja Cudów, Akcja Wianki, mobilne Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Bulwar Sztuki, Strefa Relaksu, Kids Corner, a także działania street dancowe – Cudafunky!

Źródło: netfan.pl/cudawianki.eu