Nowe gwiazdy T-Mobile Nowe Horyzonty

MiniaturkaPeaches - królowa sekstroniki i jedna z największych skandalistek sceny muzycznej, norweska multiinstrumentalistka Hanne Hukkelberg oraz The Saintbox w składzie: Gaba Kulka, Olo Walicki i Maciek Szupica to kolejni wykonawcy, których usłyszymy podczas 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale.

Zdjęcie

Peaches to niekwestionowana królowa estetyki electroclash. Ta kanadyjska diablica urodziła się w 1968 roku - roku kontrkulturowego buntu i seksualnej rewolucji - jako Merrill Beth Nisker w rodzinie o polskich korzeniach. Wzorowała się na niej Christina Aguilera w czasie "niegrzecznego" okresu swojej kariery, Britney Spears proponowała jej współpracę, a Avril Lavigne dosłownie splagiatowała jeden z jej utworów. Najsłynniejsi projektanci mody z upodobaniem wykorzystują jej muzykę podczas swoich pokazów. Nagrywała z Iggym Popem, Pink, R.E.M. czy Flaming Lips. Peaches to ekstrawagancki, muzyczny show, naładowany seksem i rock'n'rollem - sama wokalistka określa gatunek, który wykonuje mianem "sekstroniki". We Wrocławiu artystka zaprezentuje się 27 lipca z projektem: Peaches & DJ Extravaganza.

Zdjęcie

Muzyka Hanne Hukkelberg zręcznie wymyka się wszelkim kategoryzacjom. Jako nastolatka została wokalistką doom-metalowego zespołu Funeral. Próbowała swoich sił w rozmaitych stylistykach: w improwizacji, metalu, jazzie, elektronice, rocku i w popie. Jej debiut płytowy Little Things był zbiorem zuchwałych i ekscentrycznych piosenek, wydany po nim album zatytułowany Rykestrasse 68 zaskakiwał ciepłem i lirycznością, a jego następca Blood From a Stone eksplorował tereny romantycznego indie rocka. Najnowsza płyta Hanne - Featherbrain - jest syntezą jej wcześniejszych dokonań.

Zdjęcie

Polską reprezentację w Arsenale 22 lipca zasili The Saintbox, który tworzą: utalentowana, oryginalna wokalistka i multiinstrumentalistka Gaba Kulka, jazzowy kompozytor i kontrabasista Olo Walicki, jeden z filarów yassowego nurtu w polskiej muzyce i multimedialny artysta Maciej Szupica, związany z takimi formacjami jak D4D czy Gypsy Pill. Płyta trójki artystów miała swoją premierę w marcu 2012 roku. To muzyka pełna głębi, niepokoju, zmiennych emocji i zaskakujących kulminacji - czasami mroczna, momentami wręcz żartobliwa, pełna odniesień do jazzu lat 70-tych, folku, rocka i dream popu.

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Zrób głośniej!". To szansa dla polskich artystów, by wystąpić w lipcu u boku muzycznych gwiazd w Klubie Festiwalowym we wrocławskim Arsenale. Do konkursu mogą przystąpić zarówno debiutanci, jak i artyści funkcjonujący już na muzycznej scenie. Wystarczy odwiedzić portal T-Mobile Music, zarejestrować się jako wykonawca, dodać utwór i zgłosić się do konkursu. Szansę wystąpienia na muzycznej scenie festiwalu otrzyma aż trzech wykonawców, wyłonionych w otwartym głosowaniu przez użytkowników portalu, a następnie - podczas przesłuchań na żywo - wskazanych przez profesjonalne jury. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu rozpoczęło się 21 maja i potrwa do 3 czerwca.

Źródło: netfan.pl/nowehoryzonty.pl