Eko Festiwal dla młodzieży "Live and Act"

Miniaturka„Żyj i Działaj !”... to hasło pierwszego, Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży „Live and Act”, który odbędzie się w nadchodzące wakacje w Polsce. Ponad tysiąc młodych osób, wszystkie zakątki świata - jeden wspólny, społeczny, ekologiczny cel! Impreza będzie miała miejsce w Centrum Fundacji Art of Living, jednej z największych organizacji charytatywnych na Świecie, w dniach 20-21 lipca 2012 br. w Tarasce k/ Piotrkowa Trybunalskiego.

Co roku policja rejestruje od 3 do 4 tysięcy przypadków rozboju i wymuszenia w polskich szkołach. Agresja jest olbrzymim problemem, przed którym stanął system edukacji w naszym kraju. Z czego on wynika? „Zaufanie, solidarność i odpowiedzialność to są trzy moje zmartwienia (...) te trzy filary, które są ukrytą podstawą naszego bycia w świecie, trzęsą się teraz i grożą zawaleniem. A my się o nie nie troszczymy jak trzeba” - te słowa Zygmunta Baumana, jednego z największych współczesnych socjologów, tłumaczą rosnącą falę przemocy i braku nadziei, która przelewa się przez polskie placówki edukacyjne.

ZdjęcieDlatego jednym z celów Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży „Live and Act” jest skuteczne przeciwdziałanie tej fali. Można to osiągnąć poprzez inspirowanie młodzieży do pozytywnego działania. W tym roku organizatorzy festiwalu postanowili to osiągnąć realizując siódmy punkt Milenijnych Celów Rozwoju ONZ, który mówi o stosowaniu naturalnych metod gospodarowania zasobami naturalnymi.

W tym celu młodzież będzie pracowała nad społecznym projektem ekologicznym, który pozwoli jej wziąć odpowiedzialność i w realny sposób zmienić otoczenie, w którym żyje.

W programie festiwalu znajdą się m.in.: ciekawe panele dyskusyjne ,,Młodzież dla świata” i ,,Świat dla młodzieży” z udziałem wybitnych postaci ze świata kultury, sztuki, sportu, polityki i nauki; sesje kreatywnego tworzenia inicjatyw społecznych, których zwieńczeniem będzie realizacja projektu ekologicznego; „Stomp for Life” - bicie rekordu w stompie oraz warsztaty m.in.: beat box’u, cyrkowe, bębniarskie, improwizacje teatralne, ayurveda, secret breath. Podczas festiwalu zagrają koncerty m.in.: Marika, Zoo Plan, Renton.

Zdjęcie

Uczestnicy będą mogli również uczestniczyć w akcjach ,,Czysta Jazda” oraz ,,Yoga Rave” - imprezach tanecznych wolnych od używek. To tylko fragment programu przewidzianego dla ponad tysiąca młodych osób (wiek uczestników 15-25 rok życia), które w lipcu odwiedzą Taraskę.

W otwartych panelach dyskusyjnych zapowiedzieli swój udział m.in.: dr Preeti Agrawal - prezes Fundacji „Kobieta i Natura”; Mateusz Damięcki - aktor; Kamlesh Patel - nauczyciel Fundacji Art of Living, założyciel programu Sport Plus, Bartłomiej Marszałek - rajdowiec oraz Michał Kiciński - współwłaściciel CD PRojekt, przedsiębiorca roku 2011.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: Sri Sri Ravi Shankar - założyciel Fundacji Art of Living, czterokrotnie wymieniany, jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla; Marcin Korolec - Minister Środowiska oraz Monika Kapil Mohta - Ambasador Indii. Patronat nad Festiwalem „Live and Act” objęli: Warszawski Ośrodek Informacji ONZ, Ambasada Indii oraz Ministerstwo Środowiska.

Źródło: netfan.pl/liveandact.org