Ziggi Recado po raz pierwszy w Polsce!

MiniaturkaZiggi Recado jest ostatnim headlinerem dużej sceny płockiego Festiwalu Reggaeland (6-7 lipca). Pochodząca z Antyli Holenderskich gwiazda reggae odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Do grona krajowych wykonawców Festiwalu dołącza kilku kolejnych muzyków.

„Ziggi Recado powinien nosić okulary przeciwsłoneczne, ponieważ jego przyszłość jest zbyt oślepiająca” - powiedział o nim Gentleman, jeden z najbardziej uznanych europejskich muzyków reggae, także wykonawca tegorocznego Reggaelandu. Ziggi mieszkał na położonych na Morzu Karaibskim Antylach Holenderskich do 1999 roku. Swój talent odkrył jednak dopiero po przeprowadzce do Rotterdamu. Debiutancki album ,,So much Reasons” wydany sześć lat temu przyniósł mu krajową sławę. Dwie kolejne płyty utwierdziły tylko jego status jako najważniejszego holenderskiego twórcy reggae oraz przyniosły uznanie w całej Europie. Ziggi ze swobodą porusza się w klimatach zarówno roots reggae jak i brzmień klubowych. Muzyk wystąpi nie tylko z solowym koncertem, ale obok J Booga, Chrisa Martina i Skarra Mucciego pojawi się na scenie wraz z Gentlemanem.

Zdjęcie

Poza Recado bogaty program Festiwalu Reggaeland uzupełniony zostanie o występy kolejnych polskich muzyków: istniejącego od 2003 roku, prezentującego pełny przekrój muzyki jamajskiej - od ska, aż po dancehall - składu Tisztelet oraz Splendid Sound - wrocławskiego składu stanowiącego czołówkę polskich sound systemów. Na scenie soundsystemowej wystąpią także: Fatty Fatty i Rass Bass.

Pozostałymi headlinerami Reggaelandu 2012 będą: dancehallowey mistrz z Jamajki Elephant Man, należący do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentleman, muzyk z Hawajów - J. Boog, rosyjski zespół ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, niemiecki składu Kingstone Sound, kolejni Jamajczycy: Skarra Mucci oraz Christopher Martin.

Jednym z silniejszych punktów polskiego programu Reggaelandu będzie bez wątpienia koncert duetu Pablopavo i Praczasa. Pierwszy z muzyków znany jest z formacji Vavamuffin, ale też interesującej solowej twórczości. Drugi to uznany producent kojarzony z formacją Masala Sound System. Na festiwalu zagra też legenda polskiego reggae, założony w 1983 roku zespół Daab. Z kolei dowodem na poszukiwanie przez Reggaeland nowych, ciekawych dźwięków będą koncerty mieszającego jamajskie rytmy z hip-hopem Chvaścia, lidera zespołu Silesian Sound, który w zeszłym roku wydał bardzo dobrze przyjętą solową płytę "Moje korzenie", a także formacji Zebra Dub łączącej nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami. Nie zabraknie też składu Dancehall Masak-Rah, który rozkręcał najsłynniejsze w Polsce imprezy dancehallowe w warszawskiej Mandali, poruszającego się w wielu nurtach reggae zespół Naaman, urzekającego damsko-męskim wokalem Bongostanu, dubsetopowej grupy z Trójmiasta Bubble Chamber oraz zdobywców wielu nagród na konkursach dla polskich kapel – Tabu.

Label Ictus.pl na tegorocznym Reggaelandzie zamierza świętować swoje piąte urodziny. Na oddzielnej scenie wystąpi kilkunastu związanych lub zaprzyjaźnionych z nim DJ'ów i nawijaczy, m.in. Cham Phoenix i Collie Weed. Ictus pojawi się na Reggaelandzie już w dzień poprzedzający rozpoczęcie festiwalu i rozpocznie nieoficjalną muzyczną rozgrzewkę przed imprezą.

Zdjęcie

Na Reggaelandzie wystąpią również: Paprika Korps - zespół grający od 1995 r., popularny skład Vavamuffin oraz warszawski wokalista KaCeZet przedstawi nowy projekt o nazwie Fundamenty. Ze swoim najnowszym projektem Fundamenty.

Źródło: netfan.pl/businessandculture.pl