Mistrz Świata DMC na jedynym koncercie w Polsce!

Miniaturka3 lipca na jedynym koncercie w Polsce w ramach Malta Festival Poznań wystąpi DJ Kentaro - Gwiazda Ninja Tune, Mistrz Świata DMC. Znany na całym świecie jako jeden z nielicznych turntablistów grających podczas swych koncertów prawdziwą muzykę - bez kakofonii i hałasu, a z największym wyczuciem i niebywałą precyzją.

 Pochodzący z Sendai w Japonii DJ Kentaro wszedł na światowe sceny wygrywając w 2002 roku prestiżowe zawody DMC World Championship. Tym samym przeszedł do historii jako pierwszy Azjata z tytułem mistrza świata. Od tego czasu występował na całym świecie: w klubach i na największych festiwalach muzycznych. W styczniu 2005 ukazało się wydawnictwo DVD "National Geoscratch" z zapisem jego 40 dniowego europejskiego tourne. Kolejny film zrealizowany przez ekipe Kentaropt.

Zdjęcie

"Loop Daigakuin" został obejrzany na YouTube ponad 2.000.000 razy! W grudniu 2004 r. ukazał się album Kentaro nagrany dla wytwórni Ninja Tune - była to kolejna część serii "On The Wheels Of Solid Steel". Od tego czasu występował z wieloma uznanymi artystami, a także wyprodukował wiele remiksów. W 2006 r. DJ Kentaro podpisał kontrakt z wytwórnią Ninja Tune nakładem której ukazał się solowy debiutancki album "ENTER". Album uzyskał status numer 1 na niezależnej liście Oricon w Japonii, a następnie wdrapał się na szczyt listy iTunes Dance Chart zarówno jako singiel oraz jako album. 2010 produkcje Kentaro wchodzą na kompilacyjny album Ninja Tune wydany z okazji 20 lecia istnienia wydawnictwa.

Źródło: netfan.pl/pwevents.pl