Ósma edycja Bruk Festival już w lipcu!

MiniaturkaBruk 2012 to już ósma edycja największego festiwalu kultury ulicznej w Polsce. W tym roku w programie imprezy ponownie znajdą się warsztaty taneczne, beatboxowe, intrumentalne i DJ’skie, a także nowe warsztaty wokalne oraz odmieniony cykl zajęć dla młodych filmowców – MillionYou Film & TV.

Niezwykle ważną częścią festiwalu będą również zawody – w tym roku rozegrane zostaną one aż w 5 kategoriach – DJ, beatbox, dancehall, taniec hip-hop oraz breakdance. Zwieńczeniem dziesięciu festiwalowych dni będzie Wielki Finał, w ramach którego tradycyjnie zobaczymy 2 niezwykłe spektakle teatralne – Bruk Mega Show w wykonaniu warsztatowiczów oraz Fuzję Styli z udziałem brukowych instruktorów i gwiazd. Podczas imprezy odbędzie się także Finał Breakdance European Challenge, w którym udział wezmą najlepsze światowe ekipy bboys. Wielki Finał Bruk Festivalu 2012 obejrzeć będzie można na żywo na antenach 4Fun.tv, Orange Sport oraz na platformie Ipla.

Zdjęcie

Zupełną nowością podczas tegorocznego Bruku będzie własna scena na Rynku Starego Miasta – Rockstar Bruk Stage. Odbędą się tam jam’y, imprezy towarzyszące, afterparties oraz inne wydarzenia związane z festiwalem. Wśród nowych lokalizacji znajdzie się też Filharmonia Warmińsko-Mazurska oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Na brukowej mapie pozostanie Galeria Spichlerz, Scena Staromiejska, a także baza noclegowa w Kortowie, gdzie mieszkać będą uczestnicy warsztatów oraz młodsi Brukowicze zakwaterowani w ramach Kortowo FunFestival biura podróży Almatur.

Logo

Jak co roku Bruk Festival pełen będzie gwiazd kultury ulicznej z Polski i zagranicy. Wśród tancerzy zobaczymy m.in. Bboy’a Rezky’ego z Rosji, Kelechi’ego z Niemiec, Anię Jujkę, Ulę „Afro” Fryc oraz Bboy’a Bartazza. Świat beatboxu reprezentować będą Dharni z Singapuru, Roxorloops z Belgii, Pejot oraz goście. DJ’ingiem i produkcją muzyczną zajmą się m.in. DJ Kostek oraz DJ Chmielix, a warsztaty instrumentalne poprowadzą muzycy z formacji Pilichowski Band. Zajęcia z adeptami sztuki filmowej poprowadzą m.in. Piotr Kielar i Xawery Żuławski. Ciekawie zapowiada się też turniej Breakdance European Challenge – w jury zasiądą m.in. Flaco (Ghost Crew) ze Szwecji oraz Maurizio (7 Gemz) z Włoch, a pula nagród wyniesie ponad 2000 Euro. Swój udział w zawodach potwierdziły już ekipy Top9 z Rosji oraz Flow Mo z Finlandii.

Bruk Festival to jedyna w Polsce impreza promująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć gwiazdy ulicznej muzyki, tańca, graffiti, beatboxu, teatru czy DJ'ingu i szlifować swoje umiejętności u ich boku.

Zdjęcie

Wszystkie dotychczasowe edycje (2005-2011) okazały się sukcesem i udowodniły, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Masowo angażując młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i udowadnia, że miejska przestrzeń może być miejscem uprawiania sztuki i sportu bez agresji i przemocy. Warsztaty i spotkania twórcze w ramach Bruk Festivalu zgromadziły na przestrzeni siedmiu ostatnich lat ponad 2500 osób szkolących się w kilku dziedzinach: DJ'ingu i produkcji muzycznej, beatbox'ie, tańcu, grze na instrumentach muzycznych oraz sztuce aktorskiej i reżyserskiej.

Bruk Festival to 10 dni muzyki, warsztatów, zawodów, jamów, battelek, teatru i imprez. Czysta pasja i światowy poziom.Źródło: netfan.pl/brukfestival.pl