Music China i Prolight+Sound Shanghai już w październiku

MiniaturkaJuż za niespełna 4 miesiące (11-14.10.2012) w Szanghaju odbędzie się druga co do wielkości na świecie, po Musikmesse Frankfurt, impreza targowa poświęcona instrumentom i akcesoriom muzycznym oraz branży multimedialnej i „eventowej” – Music China oraz Prolight+Sound Shanghai.

Targi będą zorganizowane, tak jak w latach ubiegłych, w nowoczesnym centrum wystawienniczym Shanghai New International Expo Center (SNIEC), w dzielnicy Pudong, na wschodnim brzegu rzeki Huangpu w terminie 11 – 14 października b.r. W tym czasie swoją ofertę zaprezentuje około 1900 wystawców (Musik China – 1500; Prolight+Sound – 400) z co najmniej 27 krajów, a targi odwiedzi ponad 52 000 gości z całego świata.

Potencjał

Zdjęcie

Targi Music China cieszą się co raz większym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na olbrzymi popyt w Azji i w szczególności w Chinach na ekskluzywne instrumenty muzyczne. Według danych z Narodowego Biura Statystyk wartość sprowadzonych instrumentów muzycznych na rynek chiński wyniosła 220 mln USD, o 20,3% więcej niż w poprzednim roku w tym samym okresie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się segment pianin, których do końca 3-go kwartału 2011 roku zakupiono 65 602 sztuki, o 39% więcej niż w 2010 r.

Jeszcze większe?!

Zdjęcie

Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą zapadła decyzja o powiększeniu powierzchni wystawienniczej o dodatkową halę. W sumie wystawcy w tym roku będą mieli aż 85 000 mkw. do zagospodarowania tj. o 6 500 mkw. więcej niż w roku ubiegłym. Wśród wystawców nie zabranie takich firm jak: Yamaha, Bluethner, Fazioli, Kawai, Petrof, Pearl River, PianoDisc, Samick, Schimmel, Seiler, Steinway, Young Chang – w sekcji pianin; D'Addario, Dixon, Farida, Fender, Hartke, Ibanez, Line 6, Meinl, Orange, Peavey, Promark, Roland, Sabian, Samson, Taylor, Takamine, Tama, Zildjian – w hali z instrumentami elektronicznymi, bębnami i perkusjami; B & S, BG, Buffet, Denis Wick, Jupiter, Keilwerth, Loree, Marigaux, Miyazawa, Muramatsu, Paxman, Sankyo, Yanagisawa – w instrumentach dętych. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje: koncerty, pokazy, lekcje gry na pianinie i gitarze klasycznej.

Europa i Polska

Zdjęcie

Nie zabraknie także pawilonów narodowych z Belgii, Czech, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, a także z Polski! Już teraz wiadomo, że decyzję o wystawieniu się podjęły firmy SAP Renovation oraz Wydawnictwo Muzyczne Euterpe, które już po raz kolejny będzie prezentowało swoje produkty i usługi w Chinach. Istnieje również prawdopodobieństwo, że duet ten powiększy producent fortepianów, na decyzję którego organizatorzy jeszcze czekają.

Źródło: netfan.pl/ironmedia.com.pl