DJ Dimitri From Paris po raz pierwszy w Polsce!

MiniaturkaDimitri From Paris, niezwykle ceniony w środowisku muzyki house producent i DJ, goszczący na kilku kompilacjach z serii Pozytywne Wibracje, zagra na Białystok Pozytywne Wibracje Festival.

Będzie to jego pierwszy otwarty dla publiczności i biletowany występ w Polsce. Zdaniem Stanisława Trzcińskiego, dyrektora artystycznego festiwalu i twórcy kompilacji Pozytywne Wibracje, dorobek artystyczny i gust Dimitriego pokazuje, że artysta ten jak mało kto rozumie i czuje czym od strony muzycznej jest festiwal w Białymstoku. "Od początku lat 90-tych promowaliśmy bardzo podobne gatunki muzyczne. Dimitri From Paris jest naszym bratem duchowym, ale działa na całym świecie. W 100% podzielam jego wybory artystyczne i zamiłowanie do żywej i bogato aranżowanej muzyki lat 70-tych. To prawdziwy pasjonat pozytywnie wibrujących dźwięków" – dodaje Trzciński.

Światowej sławy artysta zagra na festiwalowej scenie najlepsze sety prosto z klubów Paryża i wybiegów Chanel, Jean-Paul Gaultier, Hermes, czy Yves Saint-Laurent. Rezydent legendarnej Playboy Mansion - Dimitri From Paris - na swoim koncie ma remiksy między innymi Madonny, James’a Browna, Björk, Incognito, The Brand New Heavies, Ive Mendes, Grace Jones i wielu innych. Na stałe współpracuje i występuje z innym francuskim DJ'em Bobem Sinclarem.

Zdjęcie

Dimitri From Paris wydał kilkanaście albumów, w tym płyty solowe z własnymi kompozycjami, a także wiele kompilacji z remiksami dobranego przez siebie ze smakiem repertuaru z lat 70-tych i 80-tych. Świetnie zaaranżowane kawałki będące mieszanką disco, house, jazz, dance, trip hop i elektroniki zabrzmią podczas pierwszego dnia festiwalu – w piątek 20 lipca na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu, podkreśla wyjątkowy charakter tegorocznego programu.

"Udało nam się zaprosić w tym roku do Białegostoku aż trzech artystów klasy światowej, którzy nigdy wcześniej nie występowali w Polsce. Mamy także wielką gwiazdę amerykańskiej muzyki neo – soul czyli Angie Stone. Program jest szalenie różnorodny. Polskie koncerty w tej edycji festiwalu także będą wielkimi wydarzeniami artystycznymi. Na czele z koncertem 40-lecia naszej polskiej diwy muzyki rozrywkowej Ewy Bem" – mówi Kwiatkowski. Karnety i bilety na Białystok Pozytywne Wibracje Festival są dostępne w sprzedaży ogólnopolskiej.

Dimitri From Paris jest kolejną po Angie Stone, Ben L’Oncle Soul i Omarze zagraniczną gwiazdą Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Podczas dwóch festiwalowych dni 20 i 21 lipca na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku zagrają również Ewa Bem z koncertem z okazji czterdziestolecia pracy artystycznej a także zdobywczyni czterech tegorocznych Fryderyków Ania Rusowicz oraz Eskaubei & Funky Flow. Jak co roku latem Białystok przemieni się w polską stolicę pozytywnych brzmień soul, r&b, jazz, hip-hop, house i lounge.

Dimitri jest niezwykle cenionym artystą w międzynarodowym środowisku muzyki klubowej. Dimitri From Paris, w rzeczywistości Dimitris Yerasimos, to francuski DJ i producent muzyczny o turecko – greckich korzeniach. Urodził się w 1963 roku w Stambule, lecz dorastał we Francji i to tu odkrył, że jego przeznaczeniem jest muzyka. Jako młody chłopak w domowych warunkach przerabiał nagrywane na kasety radiowe kawałki. Często podkreśla, że był to ważny etap w drodze do późniejszej światowej kariery. Jako DJ zaczynał we francuskim Radio 7, następnie przeniósł się do Skyrock by w 1986 roku trafić do największego radia ówczesnej Europy – NRJ. Grał muzykę house i zaczął produkować sety dla najsłynniejszych domów mody takich jak Chanel, Jean-Paul Gaultier, Hermes, czy Yves Saint-Laurent. Przełomowy okazał się rok 1996, kiedy ukazał się debiutancki longplay Sacrebleu, a Dimitri From Paris zyskał światową sławę. Krążek jest mieszanką hous, samby i jazzu i rozszedł się w imponującym nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.

Zdjęcie

Płyta została również okrzyknięta przez Mixmag Magazine prestiżowym mianem Album of the Year. Wkrótce (1997) ukazała się jego składanka "Monsieur Dimitri’s De-Luxe House of Funk", a w 2000 roku premiery miały kompilacje "A Night at the Playboy Mansion" oraz "Disco Forever". Kolejne lata to krążki "My Salsoul" (2001), a także "After the Playboy Mansion" (2002). Drugi longplay to rok 2003 - "Cruising Attitude", a rok 2004 przynosi kolejne składanki "In the House" i "The Kings of Disco". W kolejnym roku wraz z Jazzie B i Quentinem Harrisem wydaje "Southport Weekender". Natomiast w roku 2006 pojawił się dwupłytowy miks "Super Disco Friends" wyprodukowany wraz z japońskim producentem hip hopowym DJ Muro. W tym samym roku ukazał się nominowany do nagród Grammy album "Super Pop Venezuela" wyprodukowany dla pochodzącej z Ameryki Południowej grupy Los Amigos Invisibles. Potem były jeszcze "Cockail Disco" (2007) i "Night Dubbin" (2009), wspólnie z The Idjut Boys. Dimitri From Paris robił remiksy gwiazd takich jak Björk, James Brown, Grace Jones, New Order, Cardigans, Ive Mendes, Quincy Jones, Crystal Waters, Bob Sinclair czy Brand New Heavies. Polscy słuchacze mogli usłyszeć jego utwory między innymi na kompilacjach "Pozytywne Wibracje vol. 5" oraz "Pozytywne Wibracje Dance".

Organizatorzy festivalu ogłoszą wkrótce ostatnią polską gwiazdę imprezy. Podczas poprzednich dwóch edycji na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrało kilkunastu artystów z kraju i zagranicy. Koncerty na dziedzińcu pałacu dali między innymi Seal, Raphael Saadiq, US3, Count Basic, The Brand New Heavies, Gabin, De Phazz, Kuba Badach i Poluzjanci czy Mika Urbaniak. Wspaniałe koncerty, a przede wszystkim pozytywna i przyjazna atmosfera sprawiły, że wydarzenie zostało okrzyknięte najpiękniejszym polskim festiwalem.

Źródło: netfan.pl/stx-jamboree.com