Już dziś „Strefa Hip Hop” w poznańskiej Strefie Kibica

MiniaturkaPoznańska Fan Zone na jeden dzień stanie się polską stolicą hip-hopu! Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Sokół i Marysia Starosta, Eldo czy Łona i Webber. W środę, 20 czerwca hip-hop zapanuje na scenie głównej poznańskiej Strefy Kibica na Placu Wolności i Alejach Marcinkowskiego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Zdjecie

O 16.25 na scenie głównej pojawi się Mrokas - członek popularnej grupy Aifam Klika, a także muzyk występujący solowo. Na koncercie w Fan Zone zaprezentuje przede wszystkim materiał ze swojej płyty "Mrok w mieście". Należy spodziewać się mocnego rapowego uderzenia.

Zdjęcie

Kolejną gwiazdą "Strefy Hip Hop" będzie DonGURALesko. Tego artysty nie trzeba przedstawiać fanom hip-hopu. Na polskiej scenie muzycznej od połowy lat dziewięćdziesiątych. W tym czasie współtworzył liczne formacje, a także współpracował z szeregiem ważnych postaci świata rapu. Jego albumy "El Polako" czy "Totem leśnych ludzi" cieszyły się ogromną popularnością.

Zdjęcie

Przed publicznością stawią się również Łona i Webber. Duet słynie przede wszystkim z niezwykle błyskotliwych tekstów, które stanowią ważny, choć często bardzo zabawny, komentarz do otaczającej nas rzeczywistości. Obaj artyści współpracują ze sobą już od pięciu lat i efektem ich działań są trzy płyty – "Absurd i nonsens", "Insert EP" oraz "Cztery i pół". Nie zabraknie złośliwych rymów i ciętych ripost.

Zdjęcie

Na scenie głównej pojawi się także ELDO. Ten charyzmatyczny raper znany jest nie tylko z swojej pasji muzycznej, ale także z aktywności w przestrzeni publicznej. Często zabiera głos w sprawach dotyczących kondycji państwa, religii czy bieżącej polityki.

Zdjęcie

Hip-hipowy dzień zamknie kolejny duet – Sokół i Marysia Starosta. Twórczość tego tandemu stanowi prawdziwe muzyczne połączenie ognia i wody. Sokół uprawia głęboki i pełny cynicznych uwag rap. Marysia Starosta z kolei swoim delikatnym wokalem nadaje mu liryczny wymiar. Ich krążek "Czysta brudna prawda" okazał się prawdziwym hitem.

Więcej informacji:
www.poznan.pl/uefaeuro2012/strefakibica